1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Özel kurslar raporu Yıldırım’a sunuldu
Özel kurslar raporu  Yıldırım’a sunuldu

Özel kurslar raporu Yıldırım’a sunuldu

Özel kurslar raporu Binali Yıldırım’a sunuldu

A+A-

Özel Öğretim Kursları platformu tarafından hazırlanan özel öğretim kurslarının kapatılmasına karşı hazırlanan rapor, eski Başbakan, eski TBMM Başkanı ve AK Parti (Cumhur İttifakı) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım’a, Özel Öğretim Kursları Platform kurucu üyesi Mehmet Yalçın tarafından verildi.

 

Mehmet Günnar

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019-2020 Eğitim-öğretim yılından itibaren özel öğretim kurslarının kapatılacağı yönündeki kararına karşı yaklaşık üç bin kurs kurucu ve temsilcisiyle birlikte “Kurslar niçin kapatılmamalı?”, “Kurslar kapanırsa ne olur?” soruları çerçevesinde bir rapor hazırladı.

Özel Öğretim kursları platformu kurucu üyelerinden biri olan Yalçın Öğretim Kursları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, İstanbul’da Bizim Beylikdüzü Vakfı’nın 4. Kuruluş yıldönümüne katılan Ak parti (Cumhur ittifakı) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binalı Yıldırım’a program sonunda bizzat hazırlanan rapor’u takdim ederken, rapor hakkında bilgiler aktardı.

Sorunları aktardı

Görüşme hakkında bilgi veren Platform kurucu üyesi ve Özel Yalçın Öğretim Kursları Sahibi Mehmet Yalçın, şunları söyledi: Yoğun bir çalışma sonunda eski Başbakanlardan, eski TBMM Başkanı ve 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti(Cumhur İttifakı) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Binali Yıldırım beyle görüşme imkânı bulduk. İlk önce platform tarafından titizlikle hazırlanan raporu takdim ettim. Daha sonra kısa bir süre olmasına rağmen hızlı bir şekilde rapor hakkında bilgiler aktardım.

Raporda, kursların kapatılmasının FETO, PKK, PDY gibi örgütlere yeni hareket alanı oluşturacağını ve bizim evlatlarımıza doğrudan ulaşma imkanı vereceğini, yeni 15 Temmuzlara(Allah Korusun) sebep olacağını alt ve orta düzey ekonomik düzeydeki velilerin çocuklarının büyük zarar göreceğini, atanamayan işsiz öğretmenler ordusuna ise on binlerin katılacağı belirttim.  Özel öğretim kurslarının, anayasal kurumlar olduğunu ve Özel öğretim kurslarının Anayasa Mahkeme kararı doğrultusunda yasal zorunluluk olarak açıldığını vurguladım. Milli Eğitime bağlı okullarda açılan kursların sınava hazırlık ihtiyacını karşılamada yetersiz kaldığı, öğrencilerin kursa gitmek istediği, kursların öğrenciyi bir bütünlük içinde sınava hazırlarken, bireysel ihtiyaçları da dikkate aldığı, teorik bilgilerin pratiğe dökülmesini, sınav ve soru mantığını öğrenciye doğru kavrattığı belirtilen raporda özel öğretim kurslarının ihtiyaçtan doğduğu belirttim. Bu kurslara olan ihtiyacı ortadan kaldırmadan kısa, orta ve uzun vadeli reel bir programlama yapılmadan kursların kapatılması Eğitimde 2023 vizyonuna zarar vereceğini söyleyerek sözlerimi tamamladım.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.