1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Özyurt: ‘Ev genci’ diye kavram oluştu
Özyurt: ‘Ev genci’ diye kavram oluştu

Özyurt: ‘Ev genci’ diye kavram oluştu

Deva Partisi Konya İl Başkanlığı Gençlik Politikaları Başkanı Hasan Özyurt, partisinin gençliğe önem verdiğini, gençlerle yan yana yürüyen değil; gençlerin arkasından yürüyen bir parti olduğunu söyledi.

A+A-

Deva Partisinin tüm organlarında gençlik kotasının uygulandığı belirten Hasan Özyurt, “Partimiz Deva Partisi’nin tüm organlarında gençlik kotasını uygulanmaktadır. Partimizin temel anlayışı gençlerle yan yana yürüyen değil, gençlerin arkasından yürüyen bir anlayıştır. Gençlerin öncülüğünde özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, gençlerin yarınlarından kaygı duymadığı gerçek bir hukuk devletine ülkece ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Gençlerin kaçmak değil, yaşamak istedikleri bir Türkiye için çalışıyoruz. AİHM tarihi boyunca ifade özgürlüğü konusunda hakkında en çok ihlal kararı verilen ülkenin Türkiye olduğunu açıklıyor. Tüm gençlerin hayallerini, parlak fikirlerini biliyoruz. Gençlerin bu fikirlerini gerçekleştirebilmeleri için özgürlük ortamının sağlanması gerekiyor. Gençlerin sırt çantasını takıp, kolayca seyahat edebileceği koşulları oluşturmadıkça, ülkeyi yönetenlerin başarılı olduğunu iddia etmek mümkün değildir” dedi.

“Ev genci’ diye bir kavramın hayatımıza girdiğini dile getiren Hasan Özyurt, geçimini ailesinden aldığı harçlıkla sürdürmeye çalışan gençlerin burukluğunu derinden hissettiklerini dile getirerek,  “Çalışma hayatına girdiği zaman dahi düşük ücretle çalışan, kendisine vakit ayıramayan, aile kuramayan gençlerin varlığının oldukça fazla olduğunu tüm Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz Gençlik Buluşmalarında yakında gözlemliyoruz. Bunun en büyük sebebinin ise, liyakatsizlik ve fırsat eşitsizliğidir. Mevcut sistemin gençlerde derin umutsuzluklara sebep olduğudur. Buna göz yummayacağız. Partimizin iktidarında kamuda işe alımlarda, mülakat sistemine son vereceğiz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.