1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Pensilvanyalı ‘Öldürün’ Dedi
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Pensilvanyalı ‘Öldürün’ Dedi

A+A-

17-25 Aralık darbe girişimiyle açığa çıkan, 15 Temmuz darbe/işgal hareketiyle ihanette zirveye varan FETÖ’nün emelinden vazgeçmediği ve kripto unsurları harekete geçirmek için zemin oluşturmaya çalıştığı görülüyor. Geçen hafta yayınlanan sohbetinde “Antrparantez, umum adına konuşuyorum, umum İslam toplumu adına, Kapadokya sakinleri, oradaki serkarlar adına konuşuyorum” diyen Pensilvanyalı üzerindeki asker yeşili elbiseyle de subliminal mesajlar verdi.

Osmanlı Türkçesinde ‘serkar’ sözcüğü komutan, amir, müdür anlamlarına geliyor. Uzmanlar ‘Kapadokya’ ifadesinin de örgüt içerisinde ‘özel mahrem yerler’ olarak kodlanan kurumlardan TSK’nın şifresi olduğunu belirtiyor. TSK içinde örgüt faaliyetlerinin koordinasyonunu yürüten ‘mahrem hizmetler’ veya ‘hususiler’ diye adlandırılan üst düzey TSK imamlarının bildiği şifrenin bugünlerde ‘gizemli ifadelerle birlikte kullanılması’ FETÖ’yü Türkiye’ye karşı tahkim eden global güçlerin yeni senaryolar peşinde olduğunu ortaya koyuyor.

Kendi sabır anlayışlarının ‘durağanlık içermediğine’ vurgu yapan Pensilvanyanlı amaca ulaşmak için alternatif yol ve yöntemlerin mutlaka oluşturulması gerektiğini de daha önceki bir sohbetinde ifade ederken, ‘düşmanı yenme duası’ okurken düşman tanımlaması da yapmıştı.

FETÖ’nün, ‘Hürriyete dönük saldırılar karşısında, koruma adına düşmanla savaşılabileceğini ve düşmanın öldürülebileceğini, düşmanla karşılaşıldığında mutlaka kılıcın hakkını vermek gerektiğini" ifade etmesi ‘kan dökülecek eylemlerin talimatı olarak’ öne çıkıyor.

TÜRKİYE İTTİFAKI TEZGÂHI BOZAR

Türkiye bunca düşmanı yeni kazanmadı. Yüzlerce yıldır Türk korkusuyla yaşayan Batı 1800’lü yılların ikinci yarısından itibaren Türkleri Avrupa, Ortadoğu ve Anadolu coğrafyasından silmek için topyekûn harekete geçmişti. Batının kışkırtmalarıyla devlete baş olma hayalleri kuran ‘müzmin muhalifler’ yaklaşan tehlikeyi görmemiş, çıkardıkları kargaşalarla Bizans artıklarının değirmenine su taşıdıklarını fark edememişlerdi. Bu yüzdendir ki tarihimizde ‘nedametler’ vardır. O gün ‘Turan hayalleri kurarak’ devlete karşı çıkmak yerine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seslendirdiği ‘Türkiye ittifakı’ gibi büyük birlik sağlanabilmiş olsaydı Türk’ün dünyadaki hükmü duraksamayacak, coğrafi üstünlüğü eksilmeyecekti. Umarız ki günümüz siyasetçileri aynı hatayı işleyip de tarihi tekerrür ettirmezler.

Fakat heyhat! Yazar Ece Temelkuran, yabancı televizyon kanallarında katıldığı programlarda Türk halkını ve ülke yönetimini aşağılayıp kötülerken, Osmanlı’ya son darbeyi vuran yerli işbirlikçileri andırdı. Son 15-17 yılda Türkiye'de çok şey olduğunu, sağcı popülizmin ne yaptığını anlamadıklarını, anladıklarında da çok geç olduğunu ve otoriter rejimin iktidarı ele geçirdiğini söyleyen Temelkuran, “Ben Avrupa ve Amerika'nın bizim Türkiye'de kaybettiğimiz zamanın aynısını kaybetmesini istemiyorum. Belki onlar demokrasilerini, ahlaklarını, esasen akıl sağlıklarını bizden iyi koruyabilirler” diyerek Avrupa’ya ‘davetkâr mesajlar’ verdi. Erdoğan'ı takip edenleri ‘dalkavuk’ olarak niteleyen yazar, 31 Mart seçim sonuçları için de “Kaplanı kuyruğundan yakaladık” ifadesini kullandı.

Görüldüğü gibi düşmana gerek yok, bize içimizde beslenen ‘Temelsizler’ yetiyor!

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.