1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Pişmanlıkları Yok
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Pişmanlıkları Yok

A+A-

Daha önce de buna benzer bir yazı yazmıştım. Israrla ikincisini yazmak gerekti. Fethullah Gülen cemaatine bağlı hain ‘FETÖ’ üyesi veya gönüllüsü hiç kimsenin en ufak bir pişmanlığı yok. Adamlar hâlâ, sokağa çıkan insanların asker tarafından vurulsaydı darbe olmuştu gibi laflar ediyorlar.

***

Özellikle belirtiyorum hiçbirinin de hiçbir korkusu yok, adamlar hapis hayatını yatar çıkarız diye bakıyorlar.  Tabi böyle nam yapmış arkasındaki gücün ne olduğu belli olmayan uluslararası bir terör şebekesi olunca muhtemelen gardiyanlar, görevliler ve içerdeki diğer mahkûmlar normal bir vatandaşa davrandığı gibi davranamıyordur. Bu benim tahminim. Herhangi bir bilgim yok bu konuda.  Ama şu da bir gerçek ki içeride yatan arkadaşlarından haberdar dışardaki henüz alınmamış veya alınmış bırakılmış FETÖ’cüler. Adamlar piyasasına atılıp normal şahısların üzerine şirketler kurup saltanatlarına ve şer planlarına devam ediyorlar. Bu söylediğim bilgidir tahmin değil. Yaşadığım şehir olan Konya’da yeni kurulan ve yaptığı işin çapı içinde bulunduğu sanayinin çok üstünde bulunan bütün şirketleri Maliye denetlesin.

***

İnsanlar istediğine inanmakta özgürdür. Burada kimsenin inancına bir laf ettiğimiz yok. Yazımızın konusu inançlarına zorla biat ettirme hususu. Geçenlerde bir yazarın yazısını okudum hayli ilginçti. ‘FETÖ’ devlete sızmaya çalışmıyordu bizzat devletti. Ve Tayyip Erdoğan FETÖ’ye sızarak devleti ele geçirdi’ dedi. Geldiğimiz zamanda FETÖ ile ilgili belgeler ortaya çıktıkça yazarın ne kadar haklı olduğu ortada. İstisnasız her kurumda adamları varmış. Benim kanaatim halada var. AK Parti içindeki fırsatçıları Şamil Tayyar canlı yayında anlatmıştı. Kurulan FETÖ borsalarını. Bu ne demekti zamanında kesesini düşünen fırsatçılar daha önce nasıl FETÖ ile çalıştıysa şu anda da çalışıyor. Yargı, siyaset, polis ve asker içinde hâlâ aktif kolları var bu global çetenin.

***

Bazı partilerin il ve ilçe yapılanmalarında FETÖ’cüler mevcut. Umarım bütün gerekli önlemleri en kısa zamanda alarak başlarına gelmesi muhtemel bela ve fitnelerden kurtulurlar.

Bu arada yanlış anlaşılmasın FETÖ bütün siyasi partilerin içinde mevcut fakat bu işlerde en iyi tespiti yapan ve tespit ettikten sonra gerekeni en iyi yapan parti Milliyetçi Hareket Partisi. Hiç yapmayan da maalesef ki Atamızın kurduğu parti olan CHP’dir. Ve şunu da belirtmeden edemeyeceğim içlerine sızamadıkları tek partide Rahmetli Erbakan’ın Partisi olan Saadet Partisi’dir.

***

Yazımın başında hiçbirinin en ufak pişmanlığı yok demiştim. Evet görüştüklerimin bir çoğu kurtuluşlarının halen FETÖ de olduğunu sanmaktalar. Nasıl bir imandır anlamadım.  Adamlarda ilk iman FETÖ, ikincisi namaz. Adam beş vakit farzın dışında da hocalarının sürekli kıldığı bazen peygamberimizin de kıldığı nafile namazları bile kılıyor. Nasıl bir zihniyettir. Kardeşim okuduğun Fatiha’nın anlamını bilmiyor musun eğer biliyor da hâlâ aynı yolda isen senin inandığın Tanrı’da ve dinde bir problem var. Etrafımızda oluşan onca şer ve belaya karşın hala aynı yoldaysan sen git aklını bir kontrol ettir. Delinin peşinden giden deliler ordusu. Zavallısınız elbet bir gün bütün şebekleriniz çökertilecek. Nerede nasıl örgütlenirseniz örgütlenin bu millet size gereken cevabı verdi verecektir.  Damarlarımızdaki asil kan da ihtiyaç duyduğumuz kudret mevcuttur. 15 Temmuz’da olduğu gibi gerektiği vakit gereken yapılır. Saygılarımla.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.