1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. PKK ile hareket edenler var
PKK ile hareket edenler var

PKK ile hareket edenler var

PKK ile hareket edenler var

A+A-

Meclis içerisinde PKK ile birlikte hareket eden partilerin yer aldığını iddia eden MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Cumhuriyetçi, milliyetçi yada Atatürkçü görünüp terör örgütleri ile birlikte hareket eden kişiler var. Biz bunların hepsini çok iyi biliyoruz ve MHP olarak 49 vekille Türk milletini en güzel şekilde mecliste temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Mehmet Günnar

Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından MHP Konya İl Başkanlığı görevine Remzi Karaarslan geldi. MHP İl binasında partililerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen törene MHP Konya Milletvekili Esin Kara ve eski MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek de katıldı.

Mazbatayı alarak MHP Konya İl Başkanlığı görevine başladıklarını aktaran Karaarslan, “Bu zamana kadar Milliyetçi Hareket Partisi Konya İl Teşkilatımıza hizmet eden Murat Çiçek başkanımıza ve önceki dönem il, ilçe başkanları ve teşkilat mensubu arkadaşlarıma hizmetleri için teşekkür ederim. Öncelikle bizlere bu fırsatı veren yüce Allah’a şükürler ediyorum. Bu kutsal görev bir bayrak yarışıdır. Dava arkadaşlarımızla birlikte bu güveni boşa çıkarmayacağımıza ve memlekete hayırlı hizmetler yapacağımıza huzurlarınızda söz veriyoruz. 50 yıllık siyasi geçmişiyle MHP, Türkiye’nin birleştirici gücü, milli ruhu oldu. Arkadaşlarımızla birlikte bilgi ve tecrübelerimizi karar alma mekanizmasına aktarmak için, şehrimiz için faaliyet gösteren oda, borsa, vakıf, sendika başkanları, üretim ve ticaretin önemli şahsiyetleri ile istişare yaparak Türkiye’mize ve Konya’mıza faydalı hizmet sunma gayretinde olacağız. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi; Her gün haklılığımız güçleniyor, her geçen gün haklı davamız destek ve teveccüh görüyor. Sevdamız Türkiye’dir. Sevdamız milletin yükselişine çağrıdır. Sevabımız ise yalnızca Allah’tandır” dedi.

Ülkücüler öz kardeştir

Devir teslim töreniyle ilgili konuşan Esin Kara ise, “Murat Çiçek başkanım partimizin çok sıkıntı dönemlerinde bu bayrağı onuruyla, şanıyla dalgalandırmayı başardı. FETÖ’nün MHP üzerinde oyun oynama çabalarının olduğu ve zirveye çıktığı, bazı parçalanmaların olduğu dönemde dik duran il başkanlarından bir tanesi oldu. İl yönetiminde daha önce görev yapmış, şuan görev yapan ve daha sonra görev yapacak olan arkadaşlarımızın her biri Liderimiz Devlet Bahçeli’nin adamıdır. Ülkücü, ülkücünün öz kardeşidir. Ülkücünün arasında nifak olmaz” diye konuştu.

Beka vurgusu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekatı ile ülkenin bekası için Suriye topraklarında olduğunu söyleyen Milletvekili Kara,  “ABD ve Rusya ile görüşmeler devam ediyor. Türk askeri hedefine ulaşmıştır. Suriye’de ülkenin bekasını tehdit eden PYD, DEAŞ ve PKK ne varsa hepsi bizim istediğimiz sınırın ötesine gitti. Ancak bize verilen sözler tutulmazsa, ABD’nin vermiş olduğu 30 bin tır mühimmat ve bütün teröristler çekilmezse gerekirse orada son teröriste kadar devam etmeye niyetliyiz. Biz bir söz verdik. Musul, Kerkük ve KKTC halen bizim garantörlüğümüz altında. Onları da Türk toprağı olarak görmekteyiz. O topraklarda yaşan Türk kardeşlerimizin de can, ırz ve namus güvenliği için oralarda olmaya devam edeceğiz. Teröristlerin Türkiye’den alacağı sadece 1’er metrelik yer var. O da ancak ve ancak yerin altında.  Biz yerin üstünde size toprak vermeyeceğiz. Bunu herkes aklına yazsın” ifadelerini kullandı.

Beraatlar MHP’yi üzdü

PKK ile işbirliği yapan partilerin de olduğunu iddia eden Kara sözlerini şu şekilde bitirdi; “Cumhuriyetçi, milliyetçi yada Atatürkçü görünüp terör örgütleri ile birlikte hareket eden kişiler var. Biz bunların hepsini çok iyi biliyoruz ve MHP olarak 49 vekille Türk milletini en güzel şekilde mecliste temsil etmeye devam edeceğiz. Yakın zamanda FETÖ davasında beraatlar gördük. Bunlar hepimizi üzdü. Nazlı Ilıcak’ın, Ahmet Altan’ın serbest bırakılmaları MHP’nin gönlünde yara bıraktı. Biz  geçmişi çabuk unutan bir parti değiliz. Biz Balyoz’u, Ergenekon’u unutmadık. Liderimiz Devlet Bahçeli her zaman FETÖ’nün siyasi ayağına değmek gerektiğini söylüyor. İnşallah en kısa sürede bu ayakta tamamlanır. PKK, PYD, YPG ve DEAŞ ile birlikte FETÖ’de temizlenirse, içeride ve dışarıda barışı ve sulhu daha rahat sağlayabiliriz.

Eski Başkan Çiçek ise, her zaman davalarının ve Liderleri Devlet Bahçeli’nin emrinde olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.