Yılmaz Sandıkçı

Yılmaz Sandıkçı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

PKK’dan Sonra?

A+A-

Devletimizin, PKK ile mücadelesi başarılı bir şekilde sürerken, terör örgütünün bitme seviyesine geldiğini konuşanlar artıyor. Bu başarılı süreçte görev alan siyasetçi, bürokrat, asker herkesin hakkını vermek gerekir. Allah hepsinden razı olsun. AK Parti’nin, açılım sürecinden PKK’yi bitirme mücadelesine gelişinde, MHP’nin duruşunun etkisi gözardı edilmesin.

*

Soruyu sormadan önce iki hatırlatma yapmak isterim; PKK terör projesinin Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediğini iyi anlatmak önemini hala koruyor. Devletimize karşı Kürt vatandaşlarımızı kışkırtmak için PKK projesini kullanan düşmanın, PKK projesini, Ermeni terör örgütü ASALA’yı bitirmemizden sonra uygulmaya koyduğunu hatırlamak gerekiyor.

*

Şimdi sorum şudur; PKK projesi bitince, düşman bunun yerine nasıl bir proje koyacak acaba?

*

Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, geçen yılın sonunda, terörle mücadelede sağladıkları başarıyı, PKK’lı terörist sayısının 320’nin altına düştüğünü söylerek ifade etmişti. Sayın Bakanın, sonraki konuşmasında Türk ve İslam düşmanlarının PKK’dan sonra nasıl bir düşmanlık projesi hazırladıklarını da söylemesini bekliyoruz.

*

Örneğin, Türk ve İslam düşmanları, bazı kaçakları ve kaçkınları, muhacir görüntüsünde vatanımıza ve hatta gönlümüze sokarak, PKK sonrası için hazırladıkları terör projelerine hazırlık yapıyor olabilir mi?

*

Muhacir denilince aklımıza Suriyeliler geliyor. Haksızlık etmemek için Suriyelileri iki kategoriye ayırıyorum;

1- Vatanını korumak için Suriye’de kalanlar.

2- Vatanını korumak yerine Suriye’den kaçanlar.

Kaçanları da ikiye ayırmak gerekir;

i- Eşini, çocuğunu güvenli bir ülkeye teslim edip, geri dönerek Suriye’de kalanlara katılanlar,

ii- Eşini, çocuğunu güvenli bir ülkeye teslim etmesine rağmen vatanını unutup, kadınları arasına karışan (askerlikten düşenler hariç) ve Türkiye’de sefa sürenler.

*

Başlangıçta insanî gibi görünmekle birlikte, geçen bunca yılın sonunda AK Parti’nin, Suriyeli politikası insanlık için filan değil, Türkiye'nin nüfus yapısını bozmak içinmiş gibi görünmeye başladı. Acaba yine mi kandırıldık?

*

İnşaat harcına deniz kumu karıştırılan binalar, depremlerde nasıl da kolayca yıkılıyorlar. Aynen öyle işte, birileri de Türkiye’nin harcına Suriyeli kumu karıştırıyor olabilir mi? Yetmez diye bir de Afgan kumu ve Afikalı kumu da ekliyorlar sanki.

*

Dinimizi, imanımızı, merhamet ve kardeşlik duygularımızı suistimal ederek, göçmen ve sığınmacıları bize muhacir edebiyatı ile yutturuyorlar sanki. Küçük kelimelerin büyük anlamlar taşıdığını düşünmeden konuşup geçenler, kandıranların işini kolaylaştırmak için düşünmemekte ısrar ediyor gibi.

*

Sayın bakanımız, düşmanın Türkiyemiz üzerindeki gelecek planlarına karşı nasıl tedbirler düşünüyor acaba? Tedbir almak yerine tepki vermek her zaman işe yaramıyor. Selam ve dua ile.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.