1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Problem Çözülmedi
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Problem Çözülmedi

A+A-

Daha önceki yazılarımdan da bildiğiniz üzere bir süredir emlak ve sigorta işi ile de gazetecilik mesleğimin haricinde resmi ve profesyonel olarak ilgilenmekteyim. Nihayetinde bu işte de siz değerli Konyalı vatandaşlarımıza danışmanlık yapmaktayız  İş alanlarımızdan birini ilgilendiren bir konu üzerinde daha önceden bir yazı yazmıştım fakat o günden bu güne yazdığım konu ile ilgili her hangi bir iyileştirme yapılmadığı gibi durum daha da kötü bir hal almış. Bize emlak sektöründe faaliyet gösteren işadamlarımızdan gelen sıkıntıları, olumsuzlukları yorum yapmadan aktarmak düşer düşüncesi ile yeniden böyle bir yazı kaleme almaya karar verdim.

Konya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü bahçesi içerisinde hizmet veren Ziraat Bankası şubesi ve PTT’ye ait mobil noktanın kaldırılmasından dolayı vatandaş tapu harçlarını sadece yine bahçe içerisinde bulunan Ziraat Bankası ATM’sine yatırmak zorunda kalıyor. Bu ATM’lerin de en az ikisi çok zaman çalışmıyor. Bu da vatandaşları epeyce mağdur ediyor. Harç işlemlerini tapu içerisinde daha önceden sorunsuz bir şekilde halledebilen vatandaşlar oluşan bu son duruma iyice isyan etmiş durumdalar. Benden yazmamı ve gerekli yerlere, bu sorunlarını iletmemi istediler. Elçiye zeval olmaz.

***

İkinci bir sorun olarak bildirilen diğer bir husus ise pandemiden kaynaklanan çalışma saati düzenlemesi. Tapu çalışan personel sayısı azılmış durumda. Çalışan eksikliğinden kaynaklanan iş birikmesi yoğun kalabalığa neden oluyor. Normal zamanda aynı gün yapıla bilen bir satış bu yeni düzenleme ile neredeyse 3. güne sarkmakta. Bu sorun ise emlak sektöründe günü birlik satış dediğimiz hızlı satışların bozulmasına, iş kaybına ve para kaybına neden olmaktadır.

Emlak piyasasındaki son düzenleme ile resmiye kavuşan sektör çalışanları tapu dairelerinde ki aksilikler nedeni ile mesleklerini bırakmak zorunda kalmaktadır. Zaten zor zamanlar geçiren sektör bi rde bu aksilikler yüzünden lütfen artık mağdur edilmesin.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.