1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Prof. Dr. Koç: ‘Hepimiz çok çalışmalıyız’
Prof. Dr. Koç: ‘Hepimiz çok çalışmalıyız’

Prof. Dr. Koç: ‘Hepimiz çok çalışmalıyız’

Sağlık hizmetlerinin çok geniş bir alanda vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Yaptığımız işin önemini hepimiz çok iyi anlamalı ve bu bilinçle görevlerimizi yerine getirmeliyiz" dedi.

A+A-

 

Sağlık hizmetlerinin çok geniş bir alanda vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, “Yaptığımız işin önemini hepimiz çok iyi anlamalı ve bu bilinçle görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bu bilincin oluşması için de hepimiz çok çalışmalıyız” dedi.

 

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, hizmet başkan ve yardımcıları ile birlikte Ereğli’de bulunan sağlık tesislerinde görevli tüm çalışanlarla ayrı ayrı düzenlenen toplantılarda bir araya gelerek Ereğli sağlığını tepeden tırnağa masaya yatırdı. Ereğli ilçe değerlendirme programına 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında hizmet sunan personellerle toplantı düzenleyerek başlayan Prof. Dr. Koç, Ereğli’de sunulan sağlık hizmetlerini yerinde görmek, ihtiyaçları ve sorunları tespit etmek amacıyla birim birim değerlendirme toplantıları yaptıklarını vurguladı. Prof. Dr. Koç,  “Konya sağlığı adına hizmet sunan her birim bizler için önemli. Hiçbiri diğerinden daha geri değil. Bu nedenle bütün çalışanlarımızı dinleyelim, bütün birimlerimizle bir araya gelelim ve yaşanılan aksaklıkları konuşalım istedik. Ekip ruhu ile hareket etmek ve kurumsal bilinci oluşturmak zorundayız. Başarı da başarısızlık da hepimizin” diye konuştu.

Yatırımlar sürecek

Sağlık hizmetlerinin çok geniş bir alanda vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Prof. Dr. Koç, “Bizler, sağlık çalışanları olarak insanların hayatını ilgilendiren bir görevi yerine getiriyoruz, insanların ölüm ve yaşam arasındaki çizgisinde bizler varız. O nedenle yaptığımız işin önemini hepimiz çok iyi anlamalı ve bu bilinçle görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bu bilincin oluşması için de hepimiz çok çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

2108 yılı içerisinde 250 yataklı Ereğli Devlet Hastanesi’nin son derece modern bir şekilde hizmete açıldığını hatırlatan Prof. Dr. Koç, geçtiğimiz aylarda açılan 20 üniteli Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin de Ereğli sağlığına önemli hizmetler sunmaya başladığını belirtti. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da projelerin devam edeceğinin altını çizen Prof. Dr. Koç, 3 adet Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu projesinin devam ettiğini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.