1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Protokolde imzalar atıldı
Protokolde imzalar atıldı

Protokolde imzalar atıldı

Selçuk Üniversitesi ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

A+A-

Huğlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve iş birliğinin temelini oluşturan Savunma Sanayii Kalite Kontrol Elemanı Mesleki Eğitim Projesi ile savunma sanayiinde ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetiştirilmesi ve ekonomiye katkı sunulması amaçlanıyor.

Selçuk Üniversitesi Huğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erkan Akgöz, savunma ve silah sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanları yetiştirmek adına verilen eğitimin kalitesini ve kapasitesini geliştirmek için bu projenin hazırlandığını belirterek “Çağımızın en önemli sektörlerinden biri savunma sanayii. Bu konuda son yıllarda ciddi yatırımlar yapılıyor. Selçuk Üniversitesi olarak sanayi ile iş birliği yapmak adına çeşitli adımlar atıyoruz. Bu adımlarımızdan birisi olan Savunma Sanayii Kalite Kontrol Elemanı Mesleki Eğitim Projesi ile üretilen ürünlerin uluslararası standartta olmasını da hedefliyoruz.” dedi.

Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İhsan Bostancı da “Tüfek üretiminde kalite kontrol eğitimi sağlayacak proje kapsamında alımı planlanan fiber lazer kesim makinası ve 30 öğrenciye verilecek olan kalite kontrol elemanı meslek eğitimi ile öğrencilerin kalite kontrol mastar alanındaki mesleki becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor. Savunma sanayii, nitelikli insan kaynağı açısından en kritik sektörlerden birisi. Burada yapılacak üretimin çok hassas bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Çünkü savunma sanayii üretiminde yaşanacak herhangi bir sıkıntının neticesi kötü sonuçlanabilir. Bu sektör yüksek standartta üretimi gerektirir. Üretimi yapacak teknik personelin kabiliyeti son derece önemli. Huğlu’daki Meslek Yüksekokulumuz ve Teknik Lisemiz çok ciddi bir ihtiyacı karşılıyor. Savunma sanayiimize yönelik eleman yetiştiren okullarımıza bu tarz destek vermeyi çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.