1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Renk Tercihleri Kişiliği Yansıtır
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Renk Tercihleri Kişiliği Yansıtır

A+A-

Renkler, insanların kişisel özelliklerini ve ruhsal yapısını ortaya çıkarır. Bu nedenle kişilerin renk tercihlerine bakarak, karakterleri hakkında bilgi edinebiliriz. 

Kırmızı benim rengim diyorsanız, enerjik bir şekilde dışa açık ve doğru hareket etmeye hazır bir tipsiniz. Yeni başlangıçlar tam size göre… Hareketlilik, motivasyon ve tutku sizi anlatan kelimelerdir. Arkadaş canlısı, bağışlayıcı, minnet duyguları gelişmiş bir kişisiniz. Güç sahibi ve başarılısınız ya da böyle görünmek istiyor olabilirsiniz.

Eğer tercihinizi turuncudan yana kullanıyorsanız; cesur ve maceracı bir tipsiniz. Yaptığınız her işte çok iddialısınız. İçtenliğiniz ve canlılığınız ile çevrenizi mutlu ediyor, gülmeyi ve güldürmeyi çok seviyorsunuz. İnsanlarla diyaloğunuz ve mizah duygunuz oldukça kuvvetli. İletişim, hareketlilik ve girişim sizi tarif eden en doğru kelimeler.
Sarı rengi sevenler, akıl ve mantık sizden sorulur! Çalışkan kişiliğinizin yanında, bulunduğunuz her ortamda otorite ve kontrol sahibi olmak hoşunuza gider.
Açık fikirliliğiniz ve ayrıntılara önem vermeniz sebebiyle aranan kişisinizdir. Çevrenizdekilere umut vererek, her şeyin daha iyi olacağı duygusunu uyandırırsınız.

Yeşili tercih ediyorsanız; paylaşımcı, uyumlu ve yardımsever olduğunuz tartışılmaz. Olumlu muhakeme yeteneğiniz ve anlayışınızla, çevrenizin güven ve koruma sembolüsünüz. Karar verebilmek için uygun ortam oluşturmak önemli bir özelliğinizdir. Adaletli bir yapıya sahip olmanız; özgürlüğe, uyuma ve eşitliğe önem vermenizi sağlıyor.

Sakinliğin, huzurun temsilcisi maviyi tercih edenlerin en iyi özelliklerinden biri yaşama duyulan isteklilikleridir. Bağlılık ve güven varlığınızı ifade eder.
Sorumluluk, sadakat ve düzen duygunuz kuvvetlidir. Bu da çevrenizdekilerde hayranlık uyandıran özelliklerinizdendir. Güzellik ve incelik ile bağdaştırılan popüler bir kişiliğiniz var. Sakinliğiniz sükuneti, huzuru, sıcak ve rahatlatıcı duyguları çağrıştırıyor.

Siyahın asilliği geleneksel ve saygıdeğer bir kişiliğiniz olduğunu yansıtırken, diğer  taraftan da; aykırı ve başkaldıran yapınız olduğunu işaret ediyor. Başarılı bir iş hayatınızın olması çok muhtemel çünkü siyah, güç ve otorite simgesidir!

Pişmanlıklarınız ve hüzünlerinizin üzerine çok vakit harcarsanız, depresif bir havaya bürünebilirsiniz.
Temizliğin, saflığın ve masumiyetin simgesi beyaz benim rengim diyorsanız, rengin temsil ettiği özelliklere zaten sahipsiniz. Girdiğiniz ortamlarda yarattığınız rahatlatıcı etki çevrenizdeki insanları iyi yönde etkiliyor. Etrafınıza yaydığınız pozitif enerjiyle anlaşamayacağınız kişi yok gibidir. Ancak kişilere ve eşyalara aşırı bağlanıyor olmanız sizin için zaman zaman sıkıntı olabiliyor. Ayrılık ise; kırılma noktanız... Ruhani konulara ve öteki dünyaya olan yakın ilginiz, ölümün sizin için bir bitiş değil; aksine güzel bir başlangıç olduğunu düşündürebilir.

Kahverengi, mantıklı ve istikrarlı kişiliklerin tercihidir. Sorunların temellerine inebilen ve kolaylıkla çözüm üretebilen bir kişilik yapısına sahipsiniz. Pratik olmanızın yanında düzenli ve sabırlı olmanızla başkalarını kendinize hayran bırakıyorsunuz. Özgüveniniz ve kendinize inancınız oldukça güçlü. İşinize, ailenize ve arkadaşlarınıza son derece bağlısınız. Düzenli, bir yaşam ve gelecekle ilgili yatırımlar mutlu olmanız için önem taşımaktadır.

Renkli, güzel günler dilerim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar