1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Rüya Bitti, Uyanın Artık
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Rüya Bitti, Uyanın Artık

A+A-

3 yıldır bizleri onurlandıran, gururlandıran,  tam bir antrenör takımı haline gelen Konyasporumuzun çökmesi için maalesef düğmeye basıldı…

3 yıl boyunca Aykut Kocaman liderliğin de ne yaptığını bilen bir organizasyona hep birlikte şahit olduk.

Borçlarımızı bitirdiğimiz gibi,  tam bir sistem takımı haline geldik. Giren çıkan hiçbir oyuncuyu tartışmıyorduk. Elimizde bulunan tüm oyunculardan maksimum faydayı sağladık ve gerçekten bir omurgamız oluştu. Tabi ki devamında kupalarla ödülümüzü aldık.

Sezon başında bizim tek beklentimiz bu omurga kadroya 5-6 tane gerçekten kaliteli üst düzey oyuncu transferini yapılarak, omurgası hazır kadronun daha iyi işler yapacağını düşünüyorduk. Yönetim sezon başında 3 milyon Euro  transfer bütçesi ayrıldığını söylüyordu.

Sistem takımı olan bir takıma, bu yapıya eş değer bir hoca bulunması gerekmez miydi?

Mustafa Reşit Akçay’ın hiçbir başarısı olmamasına rağmen, deneyimsiz ve tecrübesiz bir hoca olduğunu bile bile o kadar kalite isim varken,  ne yaptığını bilmeyen bu hocayla neden anlaşıldı

Mustafa hocanın en başarılı bildiğimiz sezon istatistikleri:  1461 Trabzon da  75 maç 1,79 puan, Trabzonspor 33 maç 1,73 puan , Akhisar 19 maç 1,32 puan, Osmanlı 81 maç 1,54 puan.    

Gelelim oyuncu transferlerine; Ne oldu da, kimlerin çıkarları menfaatleri uğruna 16 tane transfer yapıldı. Rantçılar kulübün içinde cirit atarken bu duruma neden yeter artık dur diye çıkan olmadı. Hani ne oldu ki; 3 milyon Euro olarak belirlenen transfer bütçesi,  neden delindi?

Takım içinde düzensizliklerin, huzursuzlukların sebebi olan,  sisteme sadık kalmayan oyuncular olarak bilinen Afrika kökenli oyuncuları bu kadar çok sayıda transfer yapmanın tek açıklaması var.  RANT…  Yani PARA kaçırmanın en kolay yolu Afrika kökenli oyunculardır.

Taraftara hızlı oyun, güzel oyun izlettireceğiz diye bu kadar disiplinsiz Afrika kökenli oyuncunun takımda bulunması hem teknik direktörü, hem de bu seneki kötü takım organizasyonun mimarı olan yönetimi yakacak.

Kaptanımız Ali Çamdalı kardeşimizde sanırım bu duruma isyan etti ki başı yandı. Umarım bu yanlış karardan bir an önce dönerler.

Takımda sezon basından bu tarafa çalışan çok sayıda şans bulmayan oyuncu varken, takımın gerçek düzenini sistemini oluşturan oyuncular kulübede dururken,  daha henüz bir gün önce Konya ya gelene Manyama’yı oyuna dâhil eden eyyyy Mustafa Reşit Akçay; sen bu takımda disiplini falan sağlayamazsın. Geçmiş olsun. Kendi ayaklarına kurşunu sıktın.

Yönetim bir an önce Genel Kurul kararı almalı.

 Maalesef, 2 yıllık güzel rüya bitti. Artık düşmemek için oynayan takımımızı daha fazla desteklemek boynumuzun borcu.

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN. Yönetimler, teknik heyet, futbolcular hepsi gelip geçicidir.
TEK GERÇEK TARAFTARDIR.

Önceki ve Sonraki Yazılar