1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Saç Düzleştirmenin Etkili Yöntemleri
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Saç Düzleştirmenin Etkili Yöntemleri

A+A-

Herkes saçları dümdüz olsun ister. Ancak kuaförde yaptırdığımız fön hem cep yakıyor hem de saça zarar verip, kırıklara yol açabiliyor. Bu yazımda saçınıza zarar vermeyen ve para harcamayacağınız bir yöntemi sizlerle paylaşacağım.

Elma Sirkesi: Elma sirkesi PH düzeyini doğal bir biçimde dengeler. Saçın genel görünümünü iyileştirir ve saçın sağlıklı görünmesini sağlar. Sağlıklı saç ise kurumaz.  2 kaşık elma sirkesi ile 1 bardak suyu karıştırıp, saçınızı şampuanladıktan sonra sürün ve saçınızda kurumasına izin verin. Sonrasında yıkayın.

Muz: Muzun içinde bol miktarda mineral vardır ve saç için de son derecede yararlıdır. Saç maskesi yapmak için 2 kahverengi muzu ezin. Saçınıza maske olarak kullanın. Maskeyi yıkadıktan sonra ise saçınız nemlenecek ve daha düz görünecek.

Kereviz yaprağı: Kereviz saçı doğal olarak düzleştirir ve çabuk uzamasına yardımcı olur. Kereviz yapraklarını suda bırakın sprey şişeye koyarak, en iyi sonucu almak için saç spreyi olarak kullanın.

Hindistan cevizi sütü: Hindistan cevizi sütü yalnızca saçı düzleştirmekle kalmaz, aynı zamanda saç derisi enfeksiyonlarını da önler. Saçınızı yıkamadan önce Hindistan cevizi sütü sürüp 1-2 dakika bekleyin ve sonra yıkayın.

Süt ve bal: Süt ve bal da saç düzleştirir. 1 bardak sütü bal ile karıştırın ve saçınıza sürün. Süt ve balın vitaminleri saçınızı düzleştirip, parlamasını sağlayacaktır.

Hint yağı: Hint yağı köklere nem kazandırır. Saçınıza bir katman Hint yağı sürün, birkaç dakika bekletin. Fazla sürmeyin yoksa saçınız yağlı görünebilir.

Aloevera: Aloeveranın içinde saçın büyümesini sağlayan enzimler bulunur. Ayrıca jeli, saçı düzleştirip nemlenmesini sağlar. Aloevera jeli ve 120 ml sıcak yağ ile kendinize bir saç kremi hazırlayabilirsiniz. Karışımı saçınıza sürüp 30 dakika bekletin ve sonra yıkayın. Saçınız düzleşecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar