1. YAZARLAR

  2. Fatma Nur Namlı

  3. Saçınıza Bunları Asla Yapmayın
Fatma Nur Namlı

Fatma Nur Namlı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Saçınıza Bunları Asla Yapmayın

A+A-

Saçlarımızın daha sağlıklı ve güzel olması için birçok bakım ürünü kullandığımız doğru. Peki ya saçlarımıza zarar veren şeyleri yapmamayı denedik mi hiç? Özellikle de bu şeyler son derece basit ve günlük hayatımızın içinde olunca biz hiç zannetmiyoruz ki denediniz. O zaman gelin saçlarımıza aslında zarar veren şeyler nelermiş hep birlikte öğrenelim. Faydalı bilgileri sizin için derledim

Yanlış fırça kullanmak!

Eğer her şey için aynı fırçayı kullanıyorsanız artık yeni bir fırça almanızın zamanı gelmiştir. Sonuçta ıslak saçınızla kuru saçınıza aynı fırçayı kullanmanız ne kadar mantıklı olabilir ki? Bizim tavsiyemiz, ıslak saçlarınıza kullanacağınız fırçanın uçlarının daha esnek ve yumuşak olması.

Saçları çok sık şampuanlamak!

Yapacağınız bir diğer ölümcül hata da saçlarınızı çok sık şampuanlamak! "Ama ben her gün saçlarımı yıkamazsam olmaz" diyenlerdenseniz kuru şampuan alışkanlığı edinmenizi öneririz. Çünkü saçlarınızı çok sık şampuanlamanız saçlarınızın doğal yağ dengesini kaybetmesine ve yıpranmasına neden olur! Şampuanlama işlemini iki günde bire, hatta üç günde biri indirmelisiniz!

Islak havluyla saçları kurulamak!

Saçlarınızı ıslak veya nemli bir havluyla kurutmanız durumunda havlu saçlarınıza çok sert bir uygulama yaparak saçlarınızın zarar görmesine neden olur. Özellikle bu durum kalın telli saçlara sahip olanlarımız için çok büyük bir problem! Bu yüzden çabuk kuruyan havlular tercih etmeli ve saçlarınızı daima kuru havlu ile kurulamalısınız!

Güneşten korunmamak!

Teniniz güneşten etkilenen tek bölgeniz değil maalesef. Saçlarınızda siz farkında olmasanız da yoğun güneş ışığı altında yıpranır. Bu yüzden de bir şapka veya bandana yardımıyla saçlarınızı yoğun güneş ışığından korumanızı tavsiye ederiz!

Kırıkları aldırmamak!

Saçlarınızı uzatmaya çalışırken kırıkları aldırmak için bile kuaföre gitmenin ne kadar korkunç olduğunu düşündüğünüzü biliyoruz. Ama size bir şey söyleyelim mi, asıl korkunçluk siz o kırıkları aldırmazsanız geliyor! Saçlarınızın uçlarındaki kırıkları aldırmazsanız saçlarınız uzayamaz, kendini yenileyemez ve son derece yıpranmış bir görüntüye bürünür. Siz siz olun o kırıkları aldırın!

Güzel ve sağlıklı günler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar