1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Sağlık’ta Kulisler Arttı
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sağlık’ta Kulisler Arttı

A+A-

Geçen yılın son aylarında Çin’de başlayan ve giderek dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınıyla, pek çok gelişmiş ülkeye nazaran, sağlık alanında yaptığı ciddi yatırımlar sayesinde daha etkin mücadele veren hükümetin süreçte illerin sağlık yönetim kadrolarını performans bakımdan izleyerek değerlendirme yaptığı ifade ediliyor. Devam eden yatırımların tamamlanması, sağlık hizmetlerinde başarı düzeyi, imkânların değerlendirilmesi, hasta ve personel memnuniyeti gibi kriterlerin göz önüne alınarak müdürlerin performans ölçümlerinin yapıldığı ve revize edilmesi gereken kadroların tespitine ağırlık verildiği konuşuluyor. Konya’nın da gerek bina, gerek tıbbi donanım ile bilhassa pandemi sürecinde sevk ve idarede gösterilen performansının önümüzdeki günlerde değerlendirileceği öngörülüyor.

***        

Sağlık Sen’in İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’un hemen hemen bütün tasarrufunda etkin olduğunu iddia eden çevreler bu ilişkinin zaman zaman hataları da beraberinde getirdiğini savunuyordu. Konya Şubesi hafta sonunda genel kurul yaparak yeni yönetimini belirledi. Başkan Zeynel Abidin Uysal yeni dönemde aday olmadı. Başkanlık için Ahmet Uzunay ile Gökhan Arıcan’ın yarışması beklenirken son gün iki grup arasında yapılan uzun görüşme neticesinde Arıcan yönetime iki arkadaşının alınmasıyla adaylıktan çekildi. Başkan Uzunay’ın göreve seçilen yönetim kurulunda Numune Hastanesinden Kerem Şafak, Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Zafer Zeybek ve Yusuf Bozkurt, Beyhekim’den Salih Yiğit, Doğumevi Hastanesi’nden İsmail Arslanpınar ile İl Sağlık Müdürlüğü’nden Hamdi Yazgan yer aldı.

***

Gerek AK Parti gerekse MHP’den bazı isimlerin Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nde değişime gidilmesi yönünde başkentte görüşmeler yaptığı ifade ediliyor. Yıkılmasına karar verildiği halde Vakıf Hastanesi binasına yapılan masraf; TSK’nın sağlık müdürlüğüne devrettiği, şimdi ise Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesine karar verilen Hava Hastanesi’ne yapılan masraf; İl Müdürlüğü binasında 112 Servisi için yapılan tadilat, İl Müdürlüğü binasına boşaltılmadan önce yapılan tadilat; Meram Eğitim Araştırma Hastanesi’ne yapılan tadilat; kiralık olan Selçuklu İlçe Sağlık Müdürlüğüne yapılan tadilat ve Selçuklu ilçenin taşınacak olmasıyla kiralık hizmet binasının Mülteci Polikliniği şeklinde tefrişine harcanan paranın 20 milyon liraya yakın olduğu ve bunların Ankara’ya eleştiri olarak götürüldüğü kaydediliyor.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.