1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlıkta yatırım hız kesmiyor
Sağlıkta yatırım hız kesmiyor

Sağlıkta yatırım hız kesmiyor

Sağlıkta yatırım hız kesmiyor

A+A-

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Covid-19 salgınına rağmen sağlıkta yatırımların tüm hızıyla sürdüğünü ifade ederek, “Birinci basamak sağlık hizmeti sunduğumuz binalarda istediğimiz standartlara en kısa sürede ulaşacağız” dedi.

 

Ali Bayer

Konya il merkezi ve ilçelerinde 1. basamak sağlık hizmetleri sunan binaların yenilenmesi için çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Karatay ve Meram ilçelerinde inşaatı devam eden 12 ve 24 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yer alacağı binalarda incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Covid-19 salgınına rağmen inşaatların tamamlanma aşamasına geldiğini ifade etti. Nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek için kaliteli sağlık alt yapısına sahip olunması gerektiğine dikkati çeken Prof. Dr. Koç, “Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğü olarak tüm çabamız halkımıza en iyi sağlık hizmetini sunmak. Göreve geldiğimiz günden itibaren, ilimizin ihtiyaç duyduğu alt yapı yatırımlarına ağırlık verdik. İlimize bağlı tüm ilçelerimizde planlanan sağlık yatırımlarımıza pandemi sürecinde de hız kesmeden devam ettik” dedi.

Standartlara ulaşacağız

12 ve 24 Nolu ASM ve 112 ASHİ bina inşaat temellerinin 2020 yılı içerisinde atıldığını, bu dönemde yaşanan pandemi salgınına rağmen inşaatların hiçbir aksamaya uğramadan hızlı bir şekilde ilerlediğini vurgulayan Prof. Dr. Mehmet Koç, “Sağlık Bakanlığımızın, belediyelerimizin ve hayırseverlerimizin de verdiği destekle birinci basamak sağlık hizmeti sunduğumuz binalarda istediğimiz standartlara en kısa sürede ulaşacağız” diye konuştu.

12 ve 24 Nolu ASM inşaatların tamamlanması sürecinde geçici olarak taşındıkları binalarda vatandaşlara zor şartlar altında sağlık hizmeti sunmaya devam eden 12 Nolu Uluırmak ile 24 Nolu Alpaslan Aile Sağlığı Merkezlerinde de incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç ve beraberindekiler, görev başındaki aile hekimleri ve sağlık çalışanları ile sohbet ederek sıkıntılarını dinlediler. 51 Nolu Karakulak ASM’ni de ziyaret eden Prof. Dr. Koç ve beraberindeki heyet burada görev yapan sağlık çalışanları ile de istişarelerde bulundular. Sağlık çalışanlarının her türlü zorluğa rağmen görevini eksiksiz olarak yerine getirdiğini belirten Prof. Dr. Koç, “Pandemi sürecinde 24 saat aralıksız olarak fedakârca hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.