1. HABERLER

  2. ÖZEL

  3. ‘Sanat yapıları icra ediyoruz’
‘Sanat yapıları icra ediyoruz’

‘Sanat yapıları icra ediyoruz’

Sanat Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Eskici, “Sanat Yapı olarak taşıdığımız ismin sorumluluğunun bilincindeyiz. Bu anlamda yaptığımız işlerin sıradan inşaatlar değil, uzun yıllar yaşayacak sanat yapıları olduğuna inanıyoruz” dedi

A+A-

Mevlüt Boyalı

Konya’nın inşaat sektöründeki parlayan yıldızlarından Sanat Yapı, imza attığı projeleriyle hizmet kalitesini yükseltmeye devam ediyor. 2011 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Sanat Yapı, 4 gün boyunca sürecek Konya TÜYAP Gayrimenkul Fuarı’nda yer alarak yeni projelerini müşterilerinin beğenisine sunacak. Sanat Yapı’nın faaliyetlerinden bahseden firma Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Eskici, uzun yıllar kömür ticaretiyle uğraştıklarını dile getirerek, doğalgazın yaygınlaşmasıyla inşaat sektöründe yatırım gerçekleştirmeye başladıklarını vurguladı. Eskici, “Geçmişimizle övünürken, geleceğimize de bir eser bırakıyoruz. Bu bıraktığımız eserlerin genel adı sanat. Biz de sanat eserleri bırakmak için gayret gösteriyoruz. Bu manada ismimiz ile hemhal olma çabası içindeyiz. 2011 yılında Hocacihan Mahallesi’nde yaptığımız 8 dairelik iş, bizim sektördeki ilk işimizdi. Dolayısıyla bir manada bize kılavuzluk eden bir iş oldu. Minimum riskle başladık. İşe daha çok aşina olmaya çalışıyorduk. Daha sonraki süreçte projelerimiz ardı ardına geldi. Buradan aldığımız güç ile iki yeni projeye başladık. 2012 yılında 72 dairelik yeni bir projeye daha başladık. İki ayrı proje eş zamanlı olarak gitti. Bu süreç bizim için ısınma turlarının yapıldığı bir süreçti. 2013 yılı içerisinde toplam 3 ayrı projede yaklaşık 300 daireli bir projeye başladık” dedi.

sanat-yapilari-icra-ediyoruz-(7).jpg

Projeler sürüyor

İnşaat sektöründe özellikle konut ihtiyacının artmasına bağlı olarak ciddi bir açık olduğunu söyleyen Eskici, “Bu alanda ciddi bir eksik olduğunu söyleyebiliriz. Halen satışlar hızlı bir şekilde devam ediyor. Aslında burada çevrenin de büyük bir etkisi var. Esnaflığın vermiş olduğu tecrübenin yanında yaptığımız işlerdeki güvenilirlik de etkisini gösterdi. Firmanın gücüne çevremiz de etkili oldu. İsmimizdeki sanatı firmamızdaki eserlere yansıttığımız zaman çok satış problemi yaşamadık. Buradan aldığımız güvenle kısa zamanda konuttaki başarılarımızı katlayarak devam ettirdik. Şu an devam eden 3 farklı projemiz var. Şefik Can Caddesi’nde Sanat Park, Mevlana Kültür Merkezi yakınlarında 150 dairelik Kristal Sitesi, Atiker Lalebahçe Mahallesinde Villa Deluks projemiz var burada da 12 villa yapıyoruz. İş merkezi üzerine de çalışmalarımız var. Adliye yakınlarında Sanat Plaza adı altında 120 ofisimiz olacak. Zeminde de 20 ticari merkez bulunacak. Ofislerimizde yeraltı otoparkı, konsept olarak farklı bir sosyal alanı olan, sosyal alanları iş merkezlerine entegre edecek bir alt yapı oluşturacağız. Oto yıkama, restoran, kafe gibi bütün detayları düşündük. İş merkezlerini boğucu ve sıkıcı bir havadan çıkararak ismimizle hemhal olan sanatsal bir yapıya; bununla birlikte daha yaşanabilir ve müreffeh bir çizgiye eriştirmek için bütün detayları düşündük. Bir iş yerinde rahatlığı, konforu ve oraya aidiyeti artırmaya yönelik spor salonları, fitness merkezi ve benzeri çalışmaları da burada gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.