1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkçı

  3. Sayın Bahçeliye Çağrı
Yılmaz Sandıkçı

Yılmaz Sandıkçı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Bahçeliye Çağrı

A+A-

Hazır diliniz Türk Tabipler Birliği’ne değmişken şu Yerli İlaç ve Tıbbi Cihaz Üreticilerini kapatalım gitsin. Bakınız ne demişler “… Bıçak kemiğe dayandı. Devlet ve üniversite hastanelerimizden alacağımız 26 milyar liraya ulaştı… … Bize 16 aydan beri hiçbir ödeme yapılmıyor. Bu ay da ödeme yapılmazsa artık mal vermemiz mümkün olmayacak … eldeki stoklar tükendiğinde, bir süre sonra ameliyatlar yapılamaz hale gelecektir...” Bak bak bak!...

*

Söylenecek söz mü şimdi bu, tam da şu salgın döneminde.  Paralarını alamıyorlarmış da böyle giderse ameliyatlar duracakmış da … Ne demek yani devletimiz borçlarını ödemekten aciz mi? 18 yıldır devletimizi yöneten AKP’yi, devletimizi yönetemiyor, devletimizi borçlarını ödeyemez hale getirdi mi demek istiyorsunuz siz? Milletin gözünde küçük düşümeye mi çalışıyorsunuz!? Bi de yerli olacaklar... Hazır başlamışken bunları da kapatın gitsin!
*

Bir de ABD'nin Türkiye Büyükelçisi David Satterfield var, ileri geri konuşuyor “…Türkiye'deki devlet hastanelerinin yabancı ilaç şirketlerine borcu bir yıl içerisinde 230 milyon dolardan 2 milyar 300 milyon dolara çıktı. Şirketlerimiz böyle devam etmek istemeyebilir, bu da Türkiye'nin çıkarına olmaz…” demiş. Hem de bunları Türkiye ile ABD İş Konseyi toplantısında söylemiş… Ama şimdi gerçekçi olalım kocaman ABD büyükelçiliğini kapatacak değilsiniz ya, adında Amerika var, en iyisi siz Büyükelçisi David Satterfield’i kapatın gitsin…

*

Peki kapatalım gitsin demek bir çözüm mü Sayın Bahçeli? Hoşumuza gitmeyen, eksik ya da zayıf yönlerimizi dile getiren herkese öfke patlamaları ile cevap vermek, dışlamak, yok etme eğilimine girmek bir çözüm mü sizce? Bu kafa ile sorunlara çözüm geliştirmek, gelişmek mümkün mü?

*

Dönelim Türk Tabipler Birliği’ne. Üniversite sınavlarında Türkiye’nin en akıllı çocukları arasından seçilen ve tıp fakültesi gibi zorlu bir eğitim sürecinden başarı ile geçerek doktor olan vatandaşlarımızdan yüz binden fazlası üye olmuş kuruma. Bu kurumun, milli ve manevi değerlerimize uzaklaşması, bölücü terör örgütü yanında laflar ediyor olması, kamuoyuna siyasi amaçlı karamsarlık yayması kabul edilemez elbette. Haklısınız? Ama kim bunlar?

*

Sormayacak mısınız? 65 ilimizde örgütlenmiş, binlerce doktorun seçtiği birkaç on yöneticinin görüşleri yüzünden TTB’yi kapatmak çözüm mü? Yüzbini aşan doktorumuz milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak, bölücü terör örgütüne karşı duracak yöneticileri niçin seçmiyor, niçin seçemiyor? Kuracağınız komisyon bu sorulara da cevap arasın.

*

Milliyetçiliği ayaklar altına alırken, milletimizi başka milletlerin ırkçı emellerine hizmetçi yaptığını fark etmekten aciz zihinlerin son derece insani bir duygu olan milliyetçilik ile ilkel bir dürtü olan ırkçılık arasındaki farkı anlamadan siyasetine devam etmesi, böyle karanlık odaklara cesaret veriyor olamaz mı sizce? Bu konuda da sizden beklentimiz var unutmayın.

*

Bize öğretilen milliyetçilik, ülkücülük yok etmek için değil var etmek içindir, var olanı da geliştirmek içindir. Milliyetçi, ülkücü durduğu yerin sağ veya sol olmasına bakmaksızın devletin ve milletin gelişmesi için gereklidir. Geçmişte bilek gücü ile hareket eden ülkücülerin, artık günümüzde beyin gücü ile stratejik hareketler geliştirmesi gerekmektedir. Biraz da bu konuda konuşun. Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.