1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Sedat Peker ve Hadi Özışık
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sedat Peker ve Hadi Özışık

A+A-

Sedat Peker'in kendisi videolarını çekip yayınladıktan sonra yaşanılan olaylar küçümsenemeyecek kadar ciddidir.

İçişleri bakanımız, Süleyman Soylu'nun Hadi ve Süleyman Özışık isimli gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunup şikayetçi olması beni epeyce düşündürdü.

Bu iki isimde hem AKP’ye hem de Süleyman Soylu'ya yakınlıklarıyla bilinen veya kendilerini öyle lanse eden isimlerdi.

Hadi Özışık, CHP Milletvekili Özgür Özel'in kendisi ile ilgili iddialarını yalanlamış ve ben böyle bir aracılık yaptı isem namussuz, şerefsizim demişti.

Bunun üzerine de Sedat Peker, Hadi Özışık ile yaptığı görüntülü görüşmelerin kaydını sosyal medyada servis etti.

Hepimiz izledik gördük, videoda çok şeyler konuşuldu. Hadi Özışık’ın içinde bulunduğu mekan ve içtiği nargile hiç konuşulmadı. Hani nargile kafeler kapalı idi, hani nargile yasak idi...

Bu benim anlattığım mevzu savcıların ayrıca takip edip cezai işlem yapmasını gerektiren bir konu, gereğinin yapılacağından hiç şüphe duymadan bu konuyu burada bırakıp mevzumuza ve anlatmak istediğim konuya dönelim.

Kanaatimce, bu kişiler ne AKP'ye ne de Süleyman Soylu'ya yakın isimler. Sadece kendilerini öyle lanse ederek bu güne kadar iktidara yakın olmak isteyen iş adamlarından ve veya iktidar mensubu belediyelerden beslenenler. Bugün AKP iktidardan gitmiş olsa, bu isimler, yeni gelen iktidarın önünde eğilip işlerini devam ettirmek isteyecek belki de devam ettireceklerdir.

Çünkü siyaset maalesef, her kaba göre şekil alan, kişileri sever. Her daim doğru bildiğini söyleyenler destekledikleri siyasi oluşumun bile yanlış yaptığı işleri söyleyip uyardığı için sevilmezler...

(doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar dedikleri köy siyaset kurumudur.)

Yine de bizim bu karakterimiz bize kendi ağzımız ile şerefsizim, namussuzum dedirtip, şerefsiz ve namussuzluğumuzu tüm Türkiye önünde tescillemez.

Bazı gazeteciler kendilerini eleştiren herkese FEKÖ’cü, PKK'lı yaftasını yapıştırmakta, iktidarın aynası olması gereken kutsal haber alma ağını kirletmekte ve bu kirliliğin neden olduğu parazitlerle engellemektedirler.

Emin olun ki, AKP’ye gönül vermiş aklıselim herkes bizim gibi gelecekten endişeli ve yanlış anlaşılıp linç edileceklerinden korktukları için seslerini çıkaramamaktadırlar.

Kötü gidişatı haber yapmak muhalefet olduğunuz, olacağınız anlamına da gelmez ayrıca, tarafsız net haberler iktidara halkın durumunu yansıtır ve iktidarlar gerekli önlemleri alarak, halkın refah ve huzur içinde yaşamasını sağlamak için çalışırlar.

Ama maalesef günümüzde, şahıslardan beslenen şirket medyacılığı, tarafsız habercileri de etkilemekte nihayetinde tarafsız doğru haber yapan bir kaç vatansever gazetecinin, önce işsiz, sonra itibarsız kalmasını sağlamaktadır.

Günümüzde birçok kavramda olduğu gibi, basın özgürlüğü dediğimiz kavramın içi de boşaltılmıştır.

Kimlerin iktidar marifeti ile iktidara olan yakınlıklarını ve öyle lanse ederek kullandıkları gazeteci kimlikleri ile neler, neler, götürdüklerini gözlemliyor, gözlemlerimiz sonucu sorguluyor ve nerede yanlış yapıldı, veya yapılıyor anlamaya çalışıyoruz.

Geçmiş dönemlerde yaftaladığı gazeteciler daha bu örgüt ortaya çıkmadan, olacakları bir bir anlatırken, Fetullah Gülen'e fetoş derken, ‘hakaret edemezsiniz, iftira atamazsınız, siz bizim sayın hocamıza’ diye, üzerimize yürüyorlardı.

Siz maklubeye kaşık sallarken, biz iki kişi paramızı denkleyip, beş kişiyle paylaşarak, simit yiyip yiyip çay içiyorduk ocağımızda.

Biz hep doğru bildiğimizi söylediğimiz yerdeyiz, oysa siz önce gömlek, sonra deri değiştirdiniz... Halk perişan ve siz bizi yönetenlerin bizim halimizi görmesini bilerek engelliyorsunuz. Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.