1. HABERLER

  2. (SEDEP) değerlendirme toplantısı yapıldı
(SEDEP) değerlendirme toplantısı yapıldı

(SEDEP) değerlendirme toplantısı yapıldı

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi'nde (SEDEP) yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı. 2014-2015 eğitim öğretim yılının değerlendirildiği toplantıda önümüzdeki eğitim öğretim yılının takvimi belirlendi.

A+A-

Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP)2014-2015 eğitim öğretim yılı boyunca düzenlenen 32 farklı etkinlik(Çat Kapı Tiyatro, Trafikte Sorumluluk, Münazara vs.) aile ve veli seminerleri, yarışmalarla üçüncü yılında dolu dolu geçti. 196 okul, 120 bin 166 öğrenci ve 3 yılda 5 milyon yayınla başarı ile uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nde (SEDEP), yılsonu değerlendirme toplantısı yapıldı. Selçuklu Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve SEDEP koordinatörleri katıldı. 2014-2015 eğitim öğretim yılının değerlendirildiği toplantıda, SEDEP Proje Koordinatörü Murat Kılıç tarafından projenin başlıklar halinde değerlendirildiği slayt sunumu gerçekleştirildi.

Üçüncü yılını tamamlayan SEDEP’in, tüm Selçuklu’da başarı ile uygulandığını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 8 temel değer ışığında çocukları mevcut eğitim sisteminin yanında değerler konusunda da eğitmeye çalıştıklarını söyledi.

Projenin bilinirliğini daha da arttırmak ve çocuklarda değerler bilincinin oluşması için birçok etkinlik gerçekleştirdikleri başarılı bir eğitim yılını geride bıraktıklarını dile getiren Altay, "Anlattığımız değerlerin çocuklarımız ve ailelerimiz tarafından sahiplenilmiş olması geleceğin değerli toplumunu oluşturma adına bizleri ümitlendiriyor. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılında da birçok etkinliğe imza atacağız. Projeye emek veren paydaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi kapsamında yıl boyunca gerçekleştirilen etkinliklerin değerlendirildiği toplantıda, 2014-2015 eğitim yılında gerçekleştirilen tüm etkinlikler grafikler halinde sayısal veriler ışığında incelendi. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı için yol haritası olacak toplantıda, gerçekleştirilecek etkinlik ve faaliyetler masaya yatırıldı. 
Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP) üç yıl boyunca düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerle öğrencilerin değerlerini öğrenmelerine ve değerlerin yaşatılmasına katkı sağlıyor. 196 okul, 120 bin 166 öğrenci ve 3 yılda 5 milyon yayınla başarı ile uygulanan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi (SEDEP), dördüncü yılında da eğitime verdiği desteğe devam edecek. 8 farklı değerin öğrenim sürecine yayılarak anlatıldığı SEDEP, 2015-2016 eğitim öğretim yılında farklı değerleri öğrencilere aktaracak. Eğitim yılıyla birlikte başlayacak olan Selçuklu Değerler Eğitimi Projesi’nde bu yıl; “Saygı, Doğruluk, Sorumluluk, Sabır, Hoşgörü, Temizlik, Merhamet, Cömertlik” değerleri farklı etkinlik ve projelerle öğrencilere aktarılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.