1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Şehrim 2023" otobüsü Konya'da
"Şehrim 2023" otobüsü Konya'da

"Şehrim 2023" otobüsü Konya'da

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı tarafından hazırlanan "Şehrim 2023" Projesi kapsamında yola çıkan "Şehrim 2023" otobüsü Konya'ya geldi.

A+A-

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Kültür Park'ta yaptığı basın açıklamasında, Şehrim 2023 Projesinin Konya’nın geldiği nokta ve gelecek hedefleri adına çok önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığının organizasyonunda otobüsün yola çıktığını vurgulayan Angı, şunları kaydetti:

"Şehrim 2023 otobüsü şehrimize geldi. Bugün Kültür Park’ta, yarın Mevlana Meydanı’nda, çarşamba günü Selçuk Üniversitesi Kampüsümüzde, perşembe günü de tekrar Kültür Park’ta Konyalılarla buluşacak. Perşembe günü ayrıca Genel Başkan Yardımcımız, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanımızda Konya'mıza teşrif edecekler ve bir çalıştay gerçekleştireceğiz. AK Parti iktidarlarının 17, yerel yönetimlerimizin ise 15. yılında çevrenin, şehrin ve kültürün nereden nereye taşındığı, bundan sonrası için 2023 hedeflerimize de bir yol haritası belirlemesi adına 'Şehrim 2023' otobüsü şehirlerimizi dolaşıyor. 4 gün boyunca gerçekleştireceğimiz çalışmalar neticesinde şehrimizin bulunduğu nokta ve gelecek hedeflerimiz ile ilgili bir yol haritası ortaya çıkaracağız."

Şehrim 2023 projesini 2023’e doğru yol alan ülkede Konya'nın da marka bir şehir olma yolundaki gücüne güç katacak bir çalışma olarak gördüklerini ifade eden Angı, “Bu şehir hepimizin. Önemli bir mirası devraldık. Bizden sonrakilere kültürü, tarihi ve çevre şartlarıyla daha yaşanabilir bir şehir bırakabilmek için çalışıyoruz. Bu anlamda bu proje Genel Merkezimizin ve Çevre Şehir ve Kültür’den sorumlu il başkan yardımcımız ile ekibinin yoğun çalışmasıyla hazırlandı. Bu çalışma şehrimiz için çok büyük önem taşıyor. Şehrimiz insanının bu çalışmalara sahip çıkmasını, şehir adına söyleyecek sözü olan herkesin bu çalışmamıza katkı sağlamasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise çevre, şehir ve kültürün ayrı ayrı çok önemli başlıklar olduğuna dile getirdi.

Şehrim 2023 Projesi'nin tüm illerde devam ettiğini anlatan Akyürek, şunları kaydetti:

"Şehrimizde bugüne kadar önemli çalışmalara imza atıldı. İçinde bulunduğumuz Kültür Park ve çevresi 13-14 yıl önce dikenli tellerle çevrili bir alandı. Şu anda çok farklı bir çehreye büründü. Şehrimizin her yerinde bu değişimi ve gelişimi izliyoruz. Fakat şimdi yeni bir dönem başlıyor. 2019’da Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte Türkiye daha iddialı bir döneme girmiş olacak. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ülkemiz 2023’de dünyada lider bir ülke hedefini koydu. Şehirlerimizin de buna adapte olması, buna göre projelerin üretilmesi ve şehirlerimizin de 2023’e güçlü bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bu noktada eksiklerin tamamlanması ve daha iyiye nasıl gidilebileceğinin tespit edilmesi büyük önem arz ediyor. Şehrim 2023 Projesi de 2023 yılının şehirlerinin ortaya çıkarılması için halkın görüşünü almayı hedefliyor. Halkımızın bu çalışmaya katılımlarını bekliyoruz."

 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.