1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Selçuk İletişim yine zirvede
Selçuk İletişim yine zirvede

Selçuk İletişim yine zirvede

31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, dijital törenle açıklandı.

A+A-

M. Ali Eskipostalcı

İletişim Fakültesi öğrencileri yarışmaya yazılı, görsel, işitsel ve internet yayıncılığı dallarındaki projeleri ile katıldı. Seçici Kurullar, 17 üniversiteden 53 öğrencinin toplam 45 projesini ödüle değer buldu. Televizyon Haberi dalında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Jihad Faturrahman, Gül Tekbaş ve Rabia Pınar’ın ‘Verimli Topraklarda Verimsiz Eğitim’ adlı projesi birinci olurken aynı kategoride Selçuk İletişimden Mustafa Aydın ve Gencay Umut Karagöz’ün ‘Meçhule Giden Bir Yolculuk’ adlı çalışması ikinciliği kazandı. Radyo Haber Spikerliği dalında ise ‘TrouAntiq’ adlı çalışma Selçuk İletişim’den Gül Tekbaş ve Eda Kahraman’ı birinciliğe taşıdı. Radyo Programcılığı dalında ilk üçün sahibi Selçuk İletişim oldu. Mustafa Aydın, Rabia Pınar ve Jihad Faturrahman ‘Saklı Hikâyeler’ ile birinci, Pınar Ağca ‘Bir Nefes’ ile ikinci, Sevim Can Erdal da ‘Köklere Dönüş’ ile üçüncü oldu. İnternet Medya dalında da Mustafa Mete Karakuş ‘CineLog’ adını verdiği çalışmayla birinciliği göğüsleyen isim oldu.

‘İsmini altın harflerle yazdırdı'

31. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencileri ve danışman hocalarını tebrik eden Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç, “Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 7 ödül alarak ismini altın harflerle yazdırmayı başardı. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizi ve hocalarımızı kutluyorum. İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimizin hem teorik hem de uygulama alanlarında en iyi şekilde hayata hazırlanması için gayret ediyoruz. Bu nedenle de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması gibi etkinlikleri önemsiyoruz. Çünkü öğrencilerimizin motivasyonunun, özgüvenlerinin artmasına katkı sağlıyor. Biz, medyanın, her daim toplumu yönlendiren, bilgilendiren bir araç olduğunu göz önünde bulundurarak eğitimimizi sürdürüyoruz. Dijitalleşmeyle birlikte ‘yeni medya’ olarak nitelendirilen internet hayatımıza girdi. Her yaştan bireyler bu mecrayı kullanabiliyor. İletişim araçları bugün sadece yerel ve ulusal değil, uluslararası anlamda yumuşak güç olarak tanımlanıyor. İşte bu yüzdendir ki ülkesinin değerlerini gözeten, ülkesine sadakatle bağlı olan öğrencilerimize medya sektöründe ciddi anlamda görevler düşüyor.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.