1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Selçuklu’dan 43 projeye destek
Selçuklu’dan 43 projeye destek

Selçuklu’dan 43 projeye destek

Selçuklu’dan 43 projeye destek

A+A-

Selçuklu Belediyesi’nin 2 milyon lira bütçeye sahip Proje Destek Programı’nda konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Destek almaya hak kazanan 43 proje ile birlikte inşallah ilçemizde sosyal, kültürel, toplumsal ve eğitim alanında çok faydalı işler çıkacak. Buna inanıyoruz” dedi.

 

Mehmet Günnar

Selçuklu Belediyesi, bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği Proje Destek Programı kapsamında 2019 yılında proje desteği almaya hak kazanan projeler için imza törenini gerçekleştirdi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde yapılan törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil, çok sayıda proje sahibi ve STK yöneticileri katıldı.

Selçuklu’nun her yıl nüfus olarak büyüyen bir ilçe olduğunu ifade eden Pekyatırmacı, “İlçemiz 50 ilden daha fazla nüfusa sahip. Bu nedenle ilçemizin sürekli yeni hizmetlere ihtiyacı var. Bizde bunları karşılamak için çaba sarf ediyoruz. Ama sadece belediyenin kendi planlarıyla bu işlerin yürütülmesi mümkün değil. Biz şehrimizi yönetirken bütün kurum, kuruluş, STK ve üniversitelerin de dahil olmasını istiyoruz. Herkes proje üretsin ve bize getirsin istiyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak bize başvuran bütün projelere destek vermek istesek de bu mümkün değil. Bu sene 9 kişilik bir komisyon kurduk. Bu komisyon tamamen bağımsız olarak gelen projeleri toplumsal, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında be gibi yararları olur tamamen tarafsız şekilde değerlendirdi” dedi.

145 proje katıldı

Bu sene Proje Destek Programı’na 145 projenin katıldığını aktaran Pekyatırmacı, “43 proje destek hakkı kazandı. Programa katılan 145 projenin içerisinde 67 STK, 7 kamu, 27 MEB, 27 üniversite ve öğrenci toplulukları ile 17 kişisel projeler var. Hak kazanan projelerin 12’si eğitim, 1 yenilikçi, 6 sosyal uyum, 1 sosyal sorumluluk, 8 kültür sanat, 3 girişimcilik, 4 sağlıklı yaşam ve spor, 4 tarih bilinci, 1 toplumsal fayda, 2 medya ve 1 gönüllük alanlarında  yer alıyor. İnşallah projelerle birlikte ilçemizde sosyal, kültürel, toplumsal ve eğitim alanında çok faydalı işler çıkacak. Buna inanıyoruz” diye konuştu.

2 milyon lira destek

Proje Destek Programı’nın güzel ve anlamlı bir proje olduğunu söyleyen Usta ise, “Hükümet olarak yıllık 290 milyon liralık proje destek fonumuz var. Bu noktada geniş bir bütçeye sahibiz. Türkiye genelinde projelere ciddi destekler veriliyor. Projelere destek veren belediyeler ise çok az. Destek veren belediyelerden bir tanesi de Selçuklu Belediyesi. İnşallah artarak devam eder. Destek programlarına proje katılım sayısı çok önemli. Selçuklu Belediyesi proje desteklerine bu sene 2 milyon lira bütçe ayırdı. Bu bir belediye için çok ciddi rakam. Belediye, STK, kamu kuruluşlarının işbirliği içinde olduğu zaman ne kadar başarılı işler yaptığı aşikar. İşbirliği ile şehir yönetmenin daha başarılı olduğu görülmekte. Projelerde başlamak ve bitiş kadar sürdürebilirlik de çok önemli. Bu gibi proje ve destekler inşallah artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Başkan Görgülügil ise, diğer senelere göre maddi iman olarak daha az olsa da Selçuklu Belediyesi’nin Proje Destek Programları’nın devamlılığının takdire şayan olduğunu dile getirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.