1. HABERLER

  2. KÜLTÜR&SANAT

  3. Selçuklu’dan kültürel atak
Selçuklu’dan kültürel atak

Selçuklu’dan kültürel atak

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen Hayat Resim Defterine Sığar, İstiklalden İstikbale 10 Kıta Tek Ruh Şiir, Kur’an Öğreniyorum yarışmaları ile Benim Babam Bir Kahraman etkinliği sonucunda dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

A+A-

Mevlüt Boyalı

Selçuklu Belediyesi tarafından pandemi döneminde evlerinde kalan çocuklara yönelik yaptığı yarışmaların ödülleri Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen törenle verildi. Hayat Resim Defterine Sığar, İstikbalden İstiklale 10 Kıta Tek Ruh Şiir, Kur’an Öğreniyorum yarışması ve Babalar Gününe özel düzenlenen Benim Babam Bir Kahraman isimli etkinliğin sonucunda ödül almaya hak kazanan 63 çocuğun ödülleri ailelerin de katıldığı törenle takdim edildi.

Program Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Türkülerden oluşan konserle başladı.

selcukludan-(15).jpg

Potansiyellerini ortaya çıkardık

Programın açılış konuşmasını yapan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Süreç içerisinde özellikle evlerinde kalan çocuklarımızın vakitlerini iyi bir şekilde geçirebilmeleri ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için pek çok organizasyona imza attık. Online olarak da olsa çocuklarımızla, gençlerimizle bir arada olmanın yollarını aradık. Bu manada pek çok online organizasyon gerçekleştirdik ve çocuklarımız da büyük bir istekle bu organizasyonlarımıza katıldılar. Öncelikli olarak Hayat Eve Sığar dedik ve çocuklarımızdan pandemi sürecinde duygularını düşüncelerini ifade etme anlamında resimler istedik. İnanın o kadar güzel resimler ortaya çıktı ki sanki en ünlü ressamın elinden çıkmış gibi güzel eserler ortaya çıktı. Bütün Hayat Eve Sığar resim yarışmasına katılan yarışmacılarımıza teşekkür ediyorum.  Gönül isterdi ki hepsine ödül verelim ama onlar için asıl ödül onların bu yarışmanın içinde olmaları. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2021 yılını Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı olarak ilan etmesinden sonra biz de hemen bir program düzenledik ve bu program kapsamında yarışmalar düzenledik. Şiir yarışmamızı tamamladık bugün de ödüllerini vereceğiz. Bu kapsamda yine devam eden farklı alanlarda yarışmalarımız var. Ramazan ayı içerisinde istedik ki çocuklarımız Kur’anla buluşsunlar, Kur’an okusunlar istedik ve bu kapsamda Kur’an öğreniyorum yarışmasını düzenledik. Kur’an öğreniyorum yarışmasına da katılan tüm çocuklarımıza da teşekkür ediyorum. Babalar günüyle ilgili de kısa sürede bir program düzenledik. Hem çocuklarımız için farklı bir etkinlik olsun hem de bütün babalarımızın Babalar gününü bu programda kutlayalım dedik. Bu kapsamda da Benim Babam Bir Kahraman yarışması düzenledik. Selçuklu Belediyesi olarak her zaman kültüre sanata eğitime ve spora en büyük değeri vermek için gayret ediyoruz. Bu projelerimizde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, İlçe Müftülüğümüzün, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün, Kent Konseyimizin, Gençlik Meclisimizin bize çok büyük katkıları var. Ben bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Selçuklu’ya teşekkür

Selçuklu Belediyesi ile çok iyi ilişkileri olduklarını ifade eden Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, “Selçuklu Belediyesi hayırda yarışıyor, iyilikte yarışıyor, güzellikte yarışıyor. Hele ki Ramazan ayında böyle bir projenin icra edilmesi küçümsenecek bir şey değildir. Hepinizin huzurunda sayın başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Selçuklu Belediyesinin eğitime verdiği destekle ön plana çıktığını belirten Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ise “Şehrin imarı ile gönüllerin imarı bir arada yürütülmelidir. Bu anlamda Selçuklu Belediyemiz gerçekten uzun yıllardır eğitime verdiği destekle ön planda. Gerek SEDEP gerekse proje destek projeleri kapsamında okullarımıza verdiği destek, kültür, sanat, edebiyat alanlarında çeşitli projelere verdiği destekle gerçekten şükranları hak ediyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Pandemi nedeniyle bu organizasyonlara hasret kaldıklarını ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, şunları söyledi; “Dört ana başlıkta Milli ve Manevi değerlerimizi kültür ve sanatı aile gibi kavramları ön plana çıkaran bu organizasyonda tüm dereceye girenleri tebrik ediyorum. Ayrıca bu organizasyona destek olan herkese ve özellikle bu organizasyonu tertip eden Selçuklu Belediyemiz ve Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

AK Parti İl Başkan yardımcısı Mustafa Gürbüz ise “Sosyal Belediyeciliğin örneğini gösteren Selçuklu Belediyesi ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu tip programların devamının sağlanmasını beklediğimi söyleyerek herkese saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Törene Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Selçuklu İlçe Müftüsü Nusret Karabiber, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Belediye Meclis Üyeleri ve ödül almaya hak kazanan çocukların aileleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.