1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Selçuklu’dan yeni eğitim projeleri
Selçuklu’dan yeni eğitim projeleri

Selçuklu’dan yeni eğitim projeleri

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi tarafından yapılan eğitim ve kültür yatırımlarını ve yeni dönem projelerini düzenlenen tanıtım programı ile kamuoyunu ile paylaştı.

A+A-

Ali Bayer

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programında Selçuklu Belediyesi’nin eğitim ve kültür alanındaki faaliyetlerini, yatırımlarını ve projelerini anlattı. 

Programa Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çıpan, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Mızrak'ın yanı sıra Selçuklu Belediyesi Meclis üyeleri, başkan yardımcıları katıldı.

Sözlerine Selçuklu Değerler Eğitimi programından ilham alıp, yeni başlangıçlara yeni ufuklara gönül açtıklarını ifade ederek başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Başlangıçta yayın ve materyal desteği ile başlayan Selçuklu Değerler Eğitimi Programımız, son iki yılda farklı bir boyut kazanarak çeşitli markaların üretilmesi ve okul dışı öğrenme ortamlarının hazırlanmasına olanak sağladı” dedi.

Öğren, yap, ol

Sille Tabiat Okulunda “Öğren-Yap-Ol” felsefesi ile çalışmaların sürdüğünü dile getiren Pekyatırmacı, “Sille Tabiat Okulu sayesinde öğrencilerimiz; tabiatla buluşup, el becerilerinin, kişisel, sosyal ve duygusal yönlerinin geliştirilebileceği, birlikte iş yapabilme yeteneklerinin güçlendirileceği ortamlara sahip oldular. Sille Tabiat Okulu Atölyeleri’nden 2020 yılında 721, toplamda ise 10 bin 86 öğrencimiz faydalanmıştır. Sanat Tasarım Atölyemiz sayesinde kodlama, akıllı ev sistemleri üretimi, 3d modelleme, simülasyon, ahşap ve metali işleme, seramik üretimi, resim ve origami tasarımı gibi yeni uygulamalar öğrenen bir nesil yetiştirilmesine olanak sağlıyoruz. Atölyemizden 2020 yılında 823, toplamda ise 6 bin 500 öğrencimiz yararlanmıştır. Selçuklu Belediyesi KOP Çocuk Kütüphanemiz, 4-10 yaş grubu çocuklarımız için hizmet vermektedir. 6 bin adet yayının bulunduğu, Çocuk Kütüphanemizden 2020 yılında bin 931 toplamda ise 11 bin 363 öğrencimiz yararlanmıştır” diye konuştu.

Çocuk mektebi

Yeni projelerini aktaran Pekyatırmacı, “İlk projemiz ve müjdemiz; pandemi sürecinde uzaktan eğitim nedeniyle mağdur olan öğrencilerimize. “Eğitimde yalnız değilsiniz” diyoruz ve ilk etapta Yazır ve Fatih Mahallerimizde olmak üzere Uzaktan Eğitim Destek Merkezlerimizi bu hafta itibariyle öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Mahalle ölçeğinde, cami merkezli ve tüm yaş gruplarına hizmet verecek, çocuklarımızın, gençlerimizin, hanımların ve yaşlıların yürüme mesafesinde erişim sağlayıp hizmet alabileceği bir merkez. 4-6 yaş grubu okul öncesi çocuklarımıza hizmet verecek Çocuk Mektebi, içinde ilk, orta ve lise seviyesinde çocuklarımıza hizmet verecek kütüphanesi ve etüt bölümü ile, aynı zamanda ebeveynlerin ve yaşlılarımızın da hizmet alabileceği Millet Kıraathanesi ve her yaş grubundan mahallelilerin yararlanabileceği Eğitim ve Toplantı Salonu ile adeta bir mahalle külliyesi niteliğinde. Selçuklu Belediyesi Hatice Hatun Külliyesi ve Çocuk Mektebinde “Elif “ Atölyesi, “Ba” Atölyesi, El becerileri Atölyesi (Ahşap), Kıssahan Atölyesi (Kütüphane, Drama) ve Oyun ve Rekreasyon Atölyesi (Zeka Oyunları)yer alacak.  Selçuklu Sosyal Gelişim ve Sanat Merkezinde, eğitimdeki tekdüze bilgi ve içerik naklinden ziyade araştıran, keşfeden ve sorgulayan bir nesil inşa edilecektir. "Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi” okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullar ile üniversite öğrencilerine ve vatandaşlarımıza yönelik planlanan kişisel gelişim, sahne sanatları, müzik eğitimi alanlarında açılacak kurslarla hizmet verecektir. Hedefimiz ülkemize, geleceğe umutla bakan ve sanatsal potansiyellerini performansa çevirme gayretini taşıyan sanatseverler kazandırmaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.