1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SELVİ’DEN TAŞRADA İNCELEME
SELVİ’DEN TAŞRADA İNCELEME

SELVİ’DEN TAŞRADA İNCELEME

SELVİ, AŞAĞIEŞENLER-KARAGÜNEY YOLUNUN YOL AĞINA ALINMASI İLE BÖLGENİN TARIMININ CANLANACAĞINA DEĞİNDİ.

A+A-

Hadim’e bağlı Aşağıeşenler Köyünde incelemelerde bulunan Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, “Vatandaşın talebini sigara paketinin üzerine yazıp, paket bittiğinde buruşturup atan siyasetçilerden değiliz” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ali Sevi, ilçe ziyaretleri kapsamında Hadim İlçesi’ne bağlı Aşağıeşenler Köyü’nde incelemelerde bulundu. İlk olarak Aşağıeşenler Saraçoğlu mevkiinde üretilen özellikle Hadim ve Taşkent yöresine ait organik keçimen üzümünün yetiştirildiği alanlarda inceleme yapan Selvi, köylülerin üzüm asmalarının dik durmasını sağlayan beton direk desteğinin İl Özel İdaresi’nden karşılanması yönündeki taleplerinin Meclis’in ilk toplantısında gündeme alınacağını söyledi.

Üzüm bağlarında Aşağıeşenlerliler ile sohbet eden Selvi, “Vatandaşın talebini sigara paketinin üzerine yazıp, paket bittiğinde buruşturup atan siyasetçilerden değiliz. İl Genel Meclisi olarak vatandaşımızın her talebini dikkate alıyoruz” dedi. Selvi, Karagüney Köyü’nde acil ihtiyaç duyulan atık su hattı şebekesinin yapımının Altyapı Komisyonu’na, 12 kilometrelik Karagüney yolunun yol ağına alınması için Yol Ağı Komisyonu’na havale edileceğini, komisyonların hazırlayacağı rapor doğrultusunda atık su hattı kurulmasının İl Özel İdaresi’nin yatırım programına alınacağını bildirdi. Aşağıeşenler-Karagüney yolunun yol ağına alınması ile bölgenin tarımının da canlanacağına değinen Selvi, şöyle devam etti:

“Elektrik konusundaki sıkıntılar geçen ay Meclisimizde tartışıldı. Akabinde MEDAŞ Genel Müdürü ve yönetimi bizi ziyaret etti ve bizim konumuz olmadığı halde işbirliği teklifimizden memnun olduklarını dile getirdiler. Buradaki elektrik meselesini de MEDAŞ ile paylaşacağız. Yol bakım ve onarımları, köy içi bakımları, kilitle taş, okulların bakım onarımını yapıyoruz. Kilitli taş ödeneğiniz için de 50 bin lira ayırdık. Hedefimiz sizi de çamurdan kurtarmak. Köyünüzde kilitli taş döşenmemiş yol kalmayacak. Altyapıyı halledeceğiz, bundan sonra da en iyi bildiğimiz işi yaparak bunlardan çok iyi gelir elde etmemiz, iyi pazarlamamız, ihracat imkanları oluşturmamız lazım. Gerekirse üretici birlikleri oluşturacağız. Çok güzel hibe destekleri var, bunlardan yararlanacağız. Projelerinizi de biz yaptıracağız. Meclis olarak Kalkınma Seferberliği diye bir çalışma başlattık. Tarım Destekleme Kurumu’nun, Mevlana Kalkınma Ajansı’nın imkanlarından en iyi şekilde yararlanacağız. Aşağıeşenler için de birlikte en az iki proje hazırlayacağız. Bu şekilde hem ürünler değerlendirilir, hem de bunun yan sanayisi gelişir.”

Köydeki incelemeler sırasında köylülere bir de müjde veren Selvi, önümüzdeki günlerde köy içi yollarına 10 bin metrekare kilitli taş döşeneceğini kaydetti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.