1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Şerden Hayır Çıkarabilecek miyiz?
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şerden Hayır Çıkarabilecek miyiz?

A+A-

Sıradan bir insan olarak yaşananları anlamakta zorlandığımı itiraf etmeliyim. İhanet olur da bu kadar olur mu? Olursa bile bu kadar nasıl olur? Daha önemlisi tekrarını nasıl önleriz?!
*
Öncelikle düşmanı suçlamayı bırakıp artık kendi kusurlarımıza bakmalıyız! Düşmanı suçlayarak rahatlayabileceğimiz bir saldırı değildi atlatılan! Çok sinsi ve kalleş bir işgal teşebbüsü atlattık. Almamız gereken dersi aldık mı?

*

Bu vatanı, milleti seven, insanlığa ve dinimiz İslama hizmet ediyorum diyen her kişinin cevap araması gereken soru şudur; Düşman bizi kendi evladımız ile kendi bağışlarımız ile ve hatta kendi vicdanımız ile vuracak güce nasıl ulaştı? Düşman bu hazırlığı yaparken bizim hangi açıklarımızdan, hangi hatalarımızdan yararlandı?

*

İnsanımız, çocuklarımız ekmeğini yediği milletine karşı üstelik tarihte İslam uğruna en çok şehidi vermiş olan bu millete karşı, kendi özüne karşı nasıl böylesine düşmanlaştırıldı, hangi yalanlar ile hangi hurafeler ile kandırıldı? Daha önemlisi bu zeki çocukların o yalanlara, o hurafelere inanması nasıl sağlandı?
*
Siyasetçiler, liderler nasıl kandırıldı? Müslüman feraseti neredeydi o sıra? Biz kendi çapımızda, milletin iyi niyeti dine hizmet adı altında bir ihanet şebekesine kullandırılıyor uyarısı yapmaya çalışırken bizi dinlemek yerine, bize karşı kin üretenler ferasetlerini nerede düşürmüşlerdi, hangi etkiler altında hipnotize olmuşlardı?

*

İslam dünyasını sömürgeleştiren emperyalizme karşı dünya tarihinin ilk zaferini kazanan Türk Kurtuluş Savaşı ve o süreçte bağımsızlık gibi cumhuriyet gibi kazanımlarımız niçin sürekli küçümsendi, niçin değersizleştirildi? Eksikleri gidermek için destek olmak yerine kazanımlarımızı değersizleştirenler kimlere hizmet etti? Bu çarpıtmalar ve çarpıtanlar İslam inancı ile nasıl paketlendi?

*

Kahramanlarımız niçin hain gibi gösterilmeye çalışıldı? Milletin zihninden çıkarılan kahramanlarımız yerine kimlerin kahramanları yerleştirildi? Kahramanlarımızı hain diye öğretenlerin ihaneti ortaya çıktığına göre bir daha düşünmemiz gerekmiyor mu?
*
Bir din olmadığı ve İslama karşı hiç bir rekabet içinde olmadığı halde demokrasiyi İslama ters, hatta şirk gibi gösterme çabası kimlerin projesidir? Bu projeye Müslüman görüntüsünde hizmet edenler aslında kimlerdir?
*
Demokrasinin varılacak durakta inilecek bir araç olmadığı, demokrasinin bir yol olduğu, araçların ilerleyebilmesi için gerek şart olduğu anlaşıldı mı? Trafik kazaları oluyor, insanlar ölüyor diye arabaları suçlamıyoruz, trafiği yasaklamıyoruz, yolları kapatmayı aklımıza getirmiyoruz. Kazaların, sürücü yani insan kaynaklı olduğunu biliyoruz. Peki demokrasi uygulamasındaki hataları insanlara yüklemek ve insanı bilinçlendirip geliştirmek için çalışmak yerine niçin demokrasi reddiyeciliği yapıyoruz? Aslında kime hizmet ediyoruz?
*
Siyaset kendi uygulamalarını meşrulaştırmak için dini kullanıldığı ölçüde din birleştirici olma gücünü kaybeder hatta aynı dinin mensuplarını birbirine düşman eden bir unsura dönüşür. Bu yüzden değil mi Müslümanın öldürdüğü Müslüman sayısının, kafirin şehit ettiği Müslüman sayısından daha fazla olması? Peki, hal böyleyken laikliği dinsizlik gibi uygulayanlar kime hizmet etti? Laikliği dinsizlik gibi gösterenler kime hizmet etti? Laikliği dinsizlik gibi gösteren ve uygulayanlara karşı durmamız gerekirken, laikliği reddetmemizi öğretenler kime hizmet etti?
*
Paralel devlet yapılanmasına karşı seçilmiş hükümetimiz kararlı bir mücadele veriyor ama Allah’ın yüce dini İslam’a paralel din kurarak insanları kandıranlar ve bu yalanlara alet olanlar bilmeli ki din Allahın’dır. Din, kendini kötü amaçlı kullananları gün gelir bulur ve vurur! Affetmez…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.