Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şerif

A+A-

Türk kafasını kaldırmasın diye milliyetçilik ayaklar altında ama Türkler Arap ırkçılığına hizmet ediyor Allah aşkına, ümmetçilik adına.

*

Türk, sosyalizm ile enternasyonalizm ile de kandırıldı bir ara dediler ki milletin ne önemi var Tanrı aşkına.

*

Türk, Türküm demek günah lafına kanıyor din adına, andımızı da ırkçılık sanıyor demokrasi laflarıyla. Peki Türk kime hizmet ediyor bu kanmasıyla.

*

Peki ya Kürtler bölgemizde emelleri olan emperyalizmin niçin yanında? Kime kanıyor Kürtler burada?

*

Kürt, millet olma, milliyetçi olma duygusu taşısa istekli olur mu bu kadar orta doğudaki Amerikan şerifi olmaya? Peki kim bu kananlar? Kürtler mi? Kürt gibi görünenler mi?

*

Bizim Kürt algımız bin yılı aşan din kardeşliğidir, komşuluktur, akrabalıktır. Kürt bizim için dayıdır, amcadır, teyzedir, haladır, gelindir, yengedir, eniştedir, bacanaktır, baldızdır, kuzendir yeğendir...

*

Kürtler kendilerini gaza getiren emperyalizmin ilkel ırkçı dürtüler yerine milliyetçilik duygusundan beslense, kendilerini gaza getiren hain Kürt -Türk düşmanlarına kanmayı bırakır bence.

*

Kürtler de milliyetçi olsun, eğer milliyetçi olabilirlerse başka bir milletin bayrağı altında devlet kurulmayacağını da anlarlar bence. Bölgemizde çok yaygın olan atasözünün ifadesi şöyle “…elin bayrağı ile devlet kurma işine girilmez”… Öyle bir devlet kurulursa eğer, o devleti sana kurduran elin devleti bayrağının gönderine de bir yer bulacaktır ama o yer senin beğeneceğin bir yer olmayacaktır.

*

Diğer bir açıdan, müslüman coğrafyanın yani ümmetin göbeğinde haçlı bakiyesi devletlerin ve İsrail’in desteği ile kurulacak bir devlet ancak emperyalizmin karakolu olacaktır. Ümmet, müslümanlar, müslüman devletlerin yöneticileri bunu göremiyor mu? Göremiyorsa nasıl yönetici oluyor? Görüyorsa niçin Türke karşı duruyor?

*

İslam karşıtı, sömürgeci haçlı bakiyesi batının, İslâm coğrafyasının göbeğinde bir karakol kurmaya çalıştığı ve bu işi de Kürt görünümlü işbirlikçilerine ihale ettiği açıkça görülüyor.

*

O karakolda bolca ayna da olacaktır, bakan Kürtler kendilerini Amerikan Şerifi gibi mi görecektir yoksa başka bir şey mi?.

*

Mal mal bakanlar o aynada görüneni görebilir mi? Bu da ayrı mesele. Selam ve dua ile.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.