1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Seyahat Acenteleri Yasası güncellensin
Seyahat Acenteleri Yasası güncellensin

Seyahat Acenteleri Yasası güncellensin

Seyahat AcenteleriYasası güncellensin

A+A-

Hayriye Eroğlu

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Tahir Akyürek,  “Turizm teşvik kanunu, Turizm tanıtma Ajansı ve çok ciddi mevzuat düzenlemeleri yaptık. Ülke olarak 50 milyon turist ve 50 milyar dolar hedeflemiştik. Dünyadaki pandemiden dolayı ülkemizde turizm dahil, sektörlerin güçlendirilmesine devam edeceğiz. Şehir olarak el birliğiyle turizmde önemli bir yere geldik. İl merkezimizle ilçelerimizdeki tarihi mekân zenginliğimiz bu anlamda da önemlidir. Tabi ki şehrimizin var olan bu potansiyelini iyi değerlendirerek, katma değerini hep birlikte yükseltmemiz gerekiyor. Konya-İstanbul Hızlı Treninin Antalya ya ulaşması projemiz devam ediyor. Seyahat Acenteleri Kanunun yeniden güncellenmesi ve çıkması için elimizden geleni yapacağız. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Destek bekliyorlar

Özdal Karahan ise, Tahir Akyürek ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Turizm sektöründe bölgemizde ve Türkiye genelinde sıkıntılarımız var. Öncelikle bizim için önemli olan ve seyahat acentelerinin sorunlarına çözüm getirecek olan ’Seyahat Acenteleri Kanunun değiştirilerek, güncellenmesini bekliyoruz. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Seyahat acentelirinin değeri ve belgelerinin güçlendirilmesini ve herkese kolaylıkla belge verilmemesini istiyoruz.  Konya ve bölgemizde turizminde yeterince ziyaretçi sayısına ulaşmanın yanında, katma değer olarak katkısı yeterli değildir.  Yeni markalar oluşturmalıyız. Dünya genelindeki turizm trendlerini yakalamalıyız. Yeterince turist sayısına ve katma değere ulaşalım. Şehrimizin tanıtıma daha fazla önem vermeliyiz. Bunun yanı sıra, sağlık turizmi potansiyeli açısından en büyük bölgeyiz. Hava limanı sorunumuz var. Özellikle kış aylarında sisten dolayı uçak inişleri sağlanamıyor.  Bu sorunun ivedilikle çözülmesi gereklidir” diye konuştu.     

Ahmet Pekyatırmacı da, Konya’nın tanıtımı için herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulunarak, “Şehrimizin turizmdeki zenginliklerini, güzelliklerini ve kültür varlıklarını hep birlikte tanıtmaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Mustafa Hakan Özer ise, turizmin önemini vurguladı.

 

^^^^^^^^^^^^^^      

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.