1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Sıkmadığın El Senin Değildir…
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sıkmadığın El Senin Değildir…

A+A-

Selçuklu ilçesinde neler oluyor…? Bugün bu sorunun cevabını aramaya çalışacağım.  Selçuklu Konya’nın en yeni ilçesi olmasına rağmen en büyük ve en gelişmiş bölgesidir. Bölge yeni yapılanmakta olduğundan da biraz şanslıdır. Elbette bundan yöneticilerin de etkisi yadsınamaz. Geçmişi tartışmaya açmadan gelecekle ilgili yoruma kaçmadan bugüne şöyle bir göz atalım isterim.

*

Selçuklu ilçesinde yaşanan gelişmeler hem Konya hem de ülke adına son derece sevindirici ve de göze hoş gelen farklılıkları ortaya koymaktadır. Başkan Uğur İbrahim Altay’a bakıyorum her toplantıda, her etkinlikte ve her olumlu gelişmede göze çarpıyor.  Bana mı öyle geliyor diyorum ama kamuoyunda da 3 aşağı 5 yukarı aynı değerlendirmeleri alınca doğru düşündüğüm kanaati ağırlık kazanıyor.

*

Konya’nın kültür miraslarından olan Sille ve çevresindeki düzenlemelerin ülke ve kent turizmine katkısı ve orada otantik ortamın giderek daha çok ilgi merkezi haline gelmesi kimi sevindirmez ki… Bunun yanında bir Kelebekler Vadisi Projesi var ki; ünü artık Konya sınırlarını daha başlangıçta aşmıştı ama ülke sınırlarının da dışına taştı.  Bu konudaki gelişmeler sadece Konya’da değil birçok ilde konuşulur hale geldi. Yerlilerin yanısıra yabancı turistlerin de ilgi odağı olan Kelebekler Vadisi Uğur İbrahim Altay’ın en çok konuşularak yâd edilecek bir eseri olarak ön plana çıktı.

*

Sosyal etkinliklere gelince... Selçuklu Belediyesi yakın tarihimizin önemli dönemeçlerinden olan ve Türk milletinin unutulmaz en büyük başarısı Çanakkale savaşlarının yaşandığı mekânları öğrencilerimize bizzat tanıtarak onlara böyle tarihi bir kenti ziyaret etme ve bilgi sahibi olmalarını sağlamak gibi başarıya Osmanlı’nın doğduğu Söğüt Beldesi’ni de ziyaret ettirerek değer üzerine değer katan bir belediye oldu.

*

Kentteki bir çok sosyal etkinlikte de katılımcı, ziyaretçi ve organizatör olarak görev almayı başaran Selçuklu Belediyesinin mütevazi ve muhterem başkanı Uğur İbrahim Altay’ı aynı zamanda mahalle sakinleriyle bire bir sohbette bulunurken görmek, sorunlarını dinleyip anında çözüm yolu aramak gibi bir alışkanlığı da göz ardı edilemez.

*

Uğur İbrahim Altay’ı ramazan ayında her akşam bir başka camide teravih kılarken görmek ve o camide bal şerbeti dağıtılması artık bir gelenek haline gelirken Ramazan dışında da sabah namazını her gün bir başka camide kılarak cemaatle birlikte çorba içme uygulaması da artık bir alışkanlık olmuştur.

*

Genel olarak baktığımızda Uğur İbrahim Altay’ın mümkün olduğunca her gün daha çok kişiyle karşılaştığı ve daha çok el sıktığı ortaya çıkıyor ki, bu da sanırım başarının altında yatan en büyük sır olarak kendini gösteriyor. Yolun açık olsun saygıdeğer başkan….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.