1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. Şimdi Kudüs’e Sahip Çıkma Vakti...
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi Kudüs’e Sahip Çıkma Vakti...

A+A-

Dünyayı karıştırmaktan ve teröre destek vermekten başka hiçbir işe yaramayan ABD, Kudüs’ü Siyonist devlet İsrail’in başkenti olarak tanıyacağını açıkladı. Evet, arkadaşlar Orta Doğu’da yeni bir oyun ile karşı karşıyayız. Büyük Orta Doğu İsrail Projesi için ABD, skandal bir karar açıklayarak, huzur ve barışın yerine kan ve gözyaşı istediğini açıkça belirtiyor. Yani ABD sadece Filistin’de değil, Orta Doğu’da birçok kanın akmasında başrol oynamıştır. Geçmiş dönemde Irak işgali, şimdi de Suriye’de teröristlere verilen silahlar ve İsrail’e yapmış olduğu silah yardımları bunların en açık örneklerinden biridir.

***

Şu unutulmamalıdır ki, KUDÜS Müslümanların başkentidir. Kudüs, Müslümanlar için Orta Doğu’da büyük bir öneme sahip olduğu gibi, ayrıca en kutsal mekânlarımızdan biridir. Mescid-i Aksa Yahudi tohumlarına bırakılmamalıdır. Peygamber Efendimiz (SAV) Miraca bu kutsal mekânda çıkmıştır. Mescid-i Aksa Müslümanlar için büyük bir stratejik öneme sahiptir. KUDÜS Namustur. Filistin’de zorbalıklar devam ederken, insanlar açlığa susuzluğa terk edilirken, topraklardan sürülmeye itilirken, biz elimiz kolumuz bağlı oturamayız. O yüzden şimdi Kudüs’e sahip çıkma vaktidir. Şimdi Müslümanların el ele kol kola verme zamanıdır.

***

Türkiye Cumhuriyeti Devleti öncülüğünde, tüm İslam devletleri, İsrail ve ABD’ye haddini bildirmelidir. Çünkü bu karar zorbalıkla alınmıştır. Kesinlikle hukuk dışıdır. Birleşmiş Milletler statüsüne, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne ve her şeyden önce insanlığın vicdanına aykırıdır. TÜRKİYE bu skandal kararı asla tanımayacaktır. Siyonistler istedikleri kadar çırpınsınlar, KUDÜS her daim Müslümanların kutsal mabedi olarak bilinecektir… ABD’nin bu kararı bizim gözümüzde yok hükmündedir. Buda böyle bilinsin. Şimdi Kudüs’e sahip çıkma vakti…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum