1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Sitelere Dikkat!
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sitelere Dikkat!

A+A-

Son aylarda sosyal paylaşım sitelerinde giderek zirveye ulaşan yalan, iftira ve hakaretler bu mecraların kontrol altına alınması ve mutlak surette arındırılması gerçeğini inkâr edilemez bir şekilde ortaya koydu. Erkek, kadın ve hatta ilkokul seviyesindeki çocukların dahi, adına ‘sosyal medya’ denilen platformları kullanıyor olması bu başıboş alanlardaki tehlikeli propagandaları daha da vahim hale getiriyor.

Çocuklar demişken; özellikle internet üzerinden oynanan bilgisayar oyunlarının çok büyük tehlikeler taşıdığı ifade ediliyor. Bir dönem her seviyesinde çocukları yönlendirerek intihara sürüklediği belirlenen Mavi Balina’dan sonra şimdi de Mavi Bebek adlı bir oyunun çocukların akıl almaz korkulara sürüklediği ve ölüme götürecek kadar etki altına aldığı belirtiliyor. Bunlardan başka görünüşte ‘masum gibi duran’ ancak çocukları gerek inanç gerekse ahlaki yönden sapkınlıklara sevk eden oyunların varlığından bahsediliyor. Sosyal medya gibi, çocuklara hitap eden oyun sitelerinin de ciddi denetimlere tabi tutulması gerekiyor.

SÜ’de Aksoy ile yeni

bir dönem başladı

Selçuk Üniversitesi uzun yıllardır Tıp Fakültesi bünyesinden seçilen rektörler tarafından yönetilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran’da Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanlarında Lisans-Yüksek Lisans yapmış olan Prof. Dr. Metin Aksoy’u Rektörlüğe atadı.

Yüksek Lisans Tezinde Irak’ın Stratejik ve Bölgesel Önemi üzerinde çalışan, Doktora Tezinde ise Türkiye-AB İlişkilerini ele alan Aksoy Rektör Yardımcılıklarına Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Prof. Dr. Emrullah Eken ve Prof. Dr. İlhan Çiftçi’yi, Danışmanlıklara da Prof. Dr. Hakan Karabağlı ve Prof. Dr. Fatih Mangır’ı atayarak yeni dönem çalışmalarına başladı. Milli duruşa sahip olmakla bilinen Aksoy’u tebrik ediyoruz.

Derbent tarihine ışık

tutan eser yayınlandı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çaycı'nın sabırla ve uzun uğraşlarla hazırladığı, bizim de Derbent mutfağını yazarak katkı verdiğimiz “Aladağ’ın İncisi Derbent’ adlı kitap nihayet raflarda yerini aldı. 490 sayfa hacimli ve renkli baskılı eser ilçeye ilk çağlardan itibaren ışık tutuyor. İlçenin tarihi, turistik ve kültürel yönleri çok sayıda akademisyen ve yazar tarafından kaleme alınan esere emek veren başta Sayın Çaycı olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.