1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. ‘Sivil memurların hakları iyileşmeli’
‘Sivil memurların  hakları iyileşmeli’

‘Sivil memurların hakları iyileşmeli’

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası(Savdes-Sen) Konya Şube Başkanı Hakkı Gündüz gazetemize yaptığı ziyaretinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde görev yapan sivil memurlarının haklarının iyileşmesi gerektiğini, söyledi.

A+A-

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası(Savdes-Sen) Konya Şube Başkanı Hakkı Gündüz gazetemize yaptığı ziyaretinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde görev yapan sivil memurlarının haklarının iyileşmesi gerektiğini, hak mahrumiyetlerini yaşandığını belirtti.

 

Mehmet Günnar

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası(Savdes-Sen) Konya Şube Başkanı Hakkı Gündüz ve Başkan Vekili Ömer Uzar, Konya’nın Sesi Yazı İşleri Müdürü Erkant Uysal’a ziyarette bulundu. Ziyarette sendikalarından da bahseden Gündüz, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin resmi sendikalarından biri olan Savdes-Sen Konya şubesini 2015 yılında açtık. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde görev yapan sivil memurların kurduğu bir sendikayız. Üyelerimizle birçok eğitim faaliyeti ve konferans gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam ediyor. Hiçbir siyasi partiye bağlı değil, siyaset üstü bir sendikayız. Her parti ve dünya görüşünden üyemiz var. TSK’nin hangi hücresi olursa olsun siyasetin sendikalarla dahi olsa bulaşmasını istemiyoruz. Çünkü bir siyasi düşünceyi savunmaya başlarsak bölünür ve haklarımızı güçlü bir şekilde arayamayız” dedi.

Akar, olumlu bir gelişme

Eski Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın, yeni Milli Savunma Bakan’ı olmasını de gazetemize değerlendiren Gündüz, “Yeni Milli Savunma Bakanlığı görevine Hulusi Akar’ın gelmesi TSK’da çalışan sivil memurlarını da bildiği için olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. TSK’da çalışan sivil memurların birçok hak mahrumiyeti söz konusu. TSK hizmet tazminatı adı altında tazminat almamız gerekir. Her yıl subay, astsubay ve uzmanlara yan ödeme kararnamesinden maaş zammı geliyor. Biz sivil memurlarda bu faydalardan yararlanmak istiyoruz. Bizler TSK’nın hafızası, belleğiyiz. Askerlerimizin maaşlarının yaptıkları işlere göre az bile buluyoruz. Keşke daha fazla olsun. Onların parasında gözümüz yok. Sadece kol kola her gün beraber çalıştığımız insanlarla aynı haklara sahip olmak istiyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.