1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Siyaset Ne İçin Yapılır? - 2
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Siyaset Ne İçin Yapılır? - 2

A+A-
MHP’nin potansiyel seçmeni de aynı film için de ama yukarıda ifade ettiğim İslamcı görünen, Müslüman görünen din adamları tarafından uyutulmuş MHP tabanı daha çok figüran rolünde kalıyor ve Türk’üm derse günaha gireceğinden korktuğu için alnı secdeye değen kişilerin yanında durmaya çalışıyor, onlara oy veriyor.
*
Aynı durumdaki HDP seçmeni İslam’a göre Kürt’üm demek günahtır baskısı altına alınmadığı için bariz bir şekilde oyunu AK Parti’den çekip HDP’ye aktardı. Ama MHP seçmeni buna uyanamadı henüz. Çünkü günaha girme korkusu yanında bir de milliyetçilik ayaklarım altındadır lafından sonra iyice çöktü, ayağa kalkamadı.
*
Bu başarısızlıkta MHP yönetimi kusurlu olmakla birlikte uyumayı tercih eden, cehaletten kendini kurtaramayan seçmenin de sorumlu olduğunu düşünüyorum. Herkes kendi üzerine düşeni alsın ümidi ile tespitlerimin bazılarını paylaşıyorum:
1-      Gerek kitabımızı ve gerekse hadisleri kullanarak milliyetçiliği ayaklar altına alanların etkisi altındaki seçmenine ırkçılık ile milliyetçilik arasındaki farkı anlatamayan, birilerinin dini duygularımızı istismar ederek bize yalan söylediğini duyuramayan MHP yönetimi seçmen kitlesini altın tepside sunuyor din bezirganlarına. Milliyetçilik ayaklarınız altında ise, Türk’üm demek günah ise niçin Kürtçülük yapıyorsunuz, size günah olmuyor mu? diyemiyor.
2-      Irkçılık yapmak ne kadar alçakça ise particilik yapmak, cemaatçilik yapmak hele hele yüce Kur’an-ı Kerim’i alet ederek akrabacılık yapmak daha büyük alçaklıktır! diyemeyen MHP yönetimi… Biz oy vereceğiz, millete hizmet etsinler, ülkeyi yönetsinler diye onları seçeceğiz, onlar ise akrabalarını devlete yerleştirecek, cukkaya oturacak bir de dinimiz akrabanı koru gözet diyor diyecek. Ve bunun adı Müslümanlık olacak öyle mi? Bunların Müslümanlığı ancak Kuran’da namaza yaklaşmayın yazıyor diyen adamın Müslümanlığı kadar olur.
3-      İslam için en çok şehidi veren millet Türk milletidir! Bunu bilerek Türk düşmanlığı yapanlar aslında gerçek İslam düşmanlarıdır. İslam için en çok şehidi veren millete mensup olmak bir onurdur, bu onuru paylaşan, bu onura layık olmak için gerekeni yapmaya hazır olan herkes canımızdır, kardeşimizdir. Bu onura düşman olanlar ise tarihte Türklerin en çok zarar verdiği İslam düşmanları olabilir ancak… Ey Türk milleti sen İslam için ölürsün ama İslam adına uyumamalısın. Çünkü din ile uyutulan milletler ya köle olarak uyanırlar ya da ölüm ile..
4-      Milletin karşısına ümmeti koyanlar çok iyi biliyorlar ki; milletler güçlü olmadan güçlü bir ümmet kuramazlar.
 
Yarın devam edelim inşallah…
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.