1. YAZARLAR

  2. Yılmaz Sandıkcı

  3. Siyaset Ne İçin Yapılır? – 3
Yılmaz Sandıkcı

Yılmaz Sandıkcı

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Siyaset Ne İçin Yapılır? – 3

A+A-

Dünden devam, İslam’a göre Türk’üm demek günahtır diyerek Türk çocuklarını uyutan ama kendileri açık açık Kürtçülük yapan cemaatler, hoca efendi görünümlüler, âlim görünümlüler ve insani yardım derneği görünümündeki bilumum yapılanmalar çalışıyor, uyuyan insanlar bu oyunu göremiyor hatta uyutanlara saygı duyuyor, muhabbet duyuyor.
*
Önceki iki yazımda HDP ve MHP politikalarına değinmiştim, MHP’ye kaldığımız yerden devam ediyorum;
4- Milletin karşısına ümmeti koyanlar, milliyetçilik ayaklarımız altında diyenler, Devletin başı, başkomutan, Cumhurbaşkanı olmak üzere girdiği seçiminde milletin adamı diye reklam yapıyorlar. Öte yandan … bu milletin anasını bilmem ne yapacağız diyen işadamları devletten ihaleler almaya devam ediyor. Milletin adamıyım diyerek seçilen Cumhurbaşkanımız sen hangi milletin anasını ….. diyemiyorsa ve birileri de kalkıp sen hangi milletin adamısın diyemiyorsa, bu uyuma oyununda uyanıklara çok bela görünüyor. Milletler güçlü olmadan güçlü bir ümmet kurulamaz… Bile bile lades olmaz. Milliyetçi olmanın ırkçılık olmadığını ve milliyetçi olunca günaha girilmeyeceğini anlatamayan MHP’li siyasetçiler sorumludur…
5- Türk düşmanlığı aslında İslam düşmanlığının ta kendisidir çünkü İslam için en çok şehidi veren millet Türk milletidir ve bunu en iyi bilenler Türklerin en çok zarar verdiği İslam düşmanlarıdır. İslam düşmanları İslam’a doğrudan saldırmak yerine önce Türk milletini bitirmeyi düşünecek kadar akıllanmışlardır… Bu oyuna düşenlerin, çoğunluk düşerse düşmeyenlerin de sonu hezimet olacaktır…
6- Osmanlı ruhunu getireceğiz diyenlere, 1830 yılında Cezayir’i işgal eden Fransız’a verdikleri kapitülasyonları bile kaldıramayan Osmanlı ve padişahları iyi ama kapitülasyonları kaldıran Türkiye Cumhuriyeti ve kurucuları kötü öyle mi? diye sorup, uyarmayanlar, uyandırmayanlar, hangi Osmanlının ruhunu getireceksiniz diye soramayanlar sorumlu değil mi?
*
Bu konular ve sorular çoğaltılabilir, bir de CHP’ye değinelim;
1- Atatürk’ün partisi gibi görünen CHP’nin Atatürk ile bir alakası kalmadığı tespitimi tekrar etmek istiyorum. Çünkü hataları olsa da Atatürk karşısında oluşan bu kadar düşmanlık Atatürk’ün hatalarından çok Atatürkçü görünen, Kemalist görünen hokkabazlardan kaynaklandığını anlatmayan, anlatamayan CHP Atatürk’ün partisiyiz demeyi hak etmiyor.
2- Cumhuriyet neredeyse 100 yaşına geldi ama hala 10’uncu yıl marşı ile kutlama yapan CHP başka, Atatürk başka, Cumhuriyet başka. Bir de Onuncu Yıl Marşını; afedersiniz lömbür lümbür memeler, gelin oy zalım zalım havasında değerlendiren CHP’lilerin Atatürk ile zihni düzlemde tanışmış olabileceklerine hiç ihtimal veremiyorum ama bunlar Atatürk’ün askerleri ise biz değiliz diyen Anadolu çocuklarına, Osmanlı torunlarına hak veriyorum.
3- Masonluk teşkilatını kapatmış olan Atatürk’e bile mason iftirası atan hoca efendinin mason olduğunu ortaya çıkaran AK Parti medyasını Atatürk hakkında ortaya atılan diğer iftiraların da ne kadar asılsız olduğunu yazacak kadar dürüstlüğe davet edemeyen CHP faslını şimdilik burada kesip AKParti’ye geçmek üzere pazartesi günü görüşürüz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.