Duran ÇÖLCÜ

Duran ÇÖLCÜ

GÖZLEM
Yazarın Tüm Yazıları >

Skal unutmadı

A+A-

Skal Konya Kulübünün Anemon Oteldeki toplantısına katıldım.

Toplantıda Konya turizmine yapacakları katkılar hakkında bilgi sahibi oldum.

Şimdi Skal ne yapar? Hizmetleri ne olacak derseniz biraz bilgi vereyim.

Skal, turizm profesyonellerinin dünya turizmi ve arkadaşlığı yaymaya çalıştığı uluslararası en yaygın ve en eski turizm sivil toplum örgütü. Bünyesinde, uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörleri toplaması bakımından da dünyada tek.

Turizmin üst düzey yöneticileri olan üyeleri, yerel, ulusal ve uluslararası platformlarda buluşurlar ve turizmin gündeminde bulunan belli başlı konuları tartışırlar.

Turizm profesyonelliğini geliştirmek ve bu alanda üyelerine yarar sağlamak amacındadır.

Başkanlığını da Dedeman Konya Otel Genel Müdürü Recep Altınok’un yaptığı ve yönetim kurulunda ise şehrimizin otellerinin genel müdürleri ve turizm sektörünün önde gelen isimleri var.

&&&

Doğrusu amaçları ve hizmetleri Konya turizminin gelişmesine önemli katkılar yapacak.

Gelelim asıl konuya Skal’ın toplantısında Konya turizmine katkı yapanları unutmayışı ve onlara bu hizmetlerinden dolayı plaket vermeleri, onları hatırlayıp, onurlandırmalarıdır.   

Bu kişiler Konya kültür ve turizminin gelişmesine katkı yapan isimler.

Bunlardan Birisi Fevzi Halıcı Konya Turizm Derneği’nin kurucusu ve başkanıdır.

Taksici Abdullah Çağdaş ve vefat eden Tercüman Mehmet Özen’dir.

Fevzi Halıcı’nın plaketini Konya ve Türk Mutfağının tanıtımına hizmetleri olan ve Fevzi Halıcı’nın kardeşi Yazar Nevin Halıcı alırken, taksici Abdullah Çağdaş’da kendi plaketini aldı.

Diğer taraftan Mehmet Özen’in plaketini de oğlu Osman Nuri Özen’in alması da anlamlı idi.  

Aslında bu güzel ve anlamlı plaket töreni bana Konya’ya her alanda katkı yapanların unutulmaması gerektiğini hatırlattı. Umarım Konya Skal Kulübünün bu anlamlı programı bir örnek olur. Birçok değerimizi hatırlar ve onları onura etmemize vesile olur.

&&&

Diğer taraftan Skal Konya Kulübü Başkanı Recep Altınok’un konuşmasında da güzel mesajlar var. Altınok, “Konya turizminin gelişmesinde güç birliği önemlidir. Şehrin tamamının katkısı olursa başarı elde ederiz. Konya’nın turizminin potansiyeli oldukça yüksek. Bizleri düşen görev ise hep birlikte çalışmak ve projeler üretmek. Konya turizmde gelişmesi için her türlü çalışmanın içinde olmaya devam edeceğiz” diyor. 

Recep Altınok, Konya turizminin gelişmesi ve hak ettiği yere gelmesi için güç birliğinin olması gerektiğine dikkat çekiyor. Bunun yanında şehrin tamamının katkısının olmasıyla başarıya kısa sürede ulaşılacağına işaret ediyor.

Sonuç olarak turizmde iyi bir yere gelmek istiyorsak şehir olarak birlikte çalışma kültürünü geliştirmeliyiz. Bunun başka da yolu yok.

Başarı ancak Konya ve Konyalının bu konuya sahiplenmesiyle gelir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.