1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sorunlar alkış ve takdirle çözülmez
Sorunlar alkış ve takdirle çözülmez

Sorunlar alkış ve takdirle çözülmez

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, “Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden gelmek kimseye fayda sağlamaz” dedi.

A+A-

Ali Bayer

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay “Sağlık-Sen teşkilatları dün olduğu gibi bugünde sahada mücadele ediyor, ter döküyor. Biz mücadele etmekle yükümlüyüz. Çünkü onurlu bir yürüyüşün, erdemli duruşun adıyız Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden gelmek kimseye fayda sağlamaz. Bunun için kimse sorumluluk almaktan kaçmamalı” dedi.

Sendikal mücadelenin yanı sıra mağdurun ve mazlumun yanında, zulmün karşısında durduklarını dile getiren Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadığı sorunları her yetkilinin bildiğini söyledi. Uzunay “Biz yaşanan en ufak sorunu dahi yetkililere iletiyoruz. Çünkü yaşanan en ufak sorun ileride daha da derinleşiyor. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını yıpratan, tükenmişliğe götüren her sorunu çözüm önerileriyle birlikte yetkililerle paylaştık. Önümüzde Toplu Sözleşme süreci var. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın yüzlerinin gülmesi için irademizi ve gücümüzü ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

Haklar verilmeli

Sağlık çalışanlarının her hal ve şartta insana dokunmaktan geri durmadığını belirten Uzunay;  sağlık çalışanlarının sorunlarının alkış ve takdirle çözülemeyeceğini kaydederek, “Alkış sorunları çözmeye, haksızlıkları gidermeye yetmez, yetmiyor. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz. Fedakârca mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarını görmezden gelmek kimseye fayda sağlamaz. Bunun için kimse sorumluluk almaktan kaçmamalı. Fedakârca çalışan sağlık çalışanlarının sorunları çözülmeli ve hakları bir an önce verilmelidir. Sağlık-Sen olarak biz mücadele etmekle yükümlüyüz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.