1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sosyal Medya Fenomeni Rektör
Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın sosyal medya hesaplarına ilgi yoğun.

A+A-

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın sosyal medya hesaplarına ilgi yoğun. Budak'ın 5 aylık sürede Twitter takipçi sayısı 10 bine; 4 aylık Instagram hesabı ise 6 bine yakın takipçi sayısına ulaştı. Youtube kanalı da bulunan Rektör Budak'ın Twitter hesabı son 28 günlük kayıtlara göre 1 milyon 800 bin sayfa görüntüleme sayısına ulaştı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, göreve geldiği ilk günden itibaren sosyal medya hesaplarını aktif kullanıyor. Kısa süreli rektörlüğü döneminde öğrenci, akademisyen ve idari çalışanlar ile etkin bir iletişim tarzını benimseyen ve binlerce kişiyle yüz yüze görüşen Rektör Budak, sosyal medyayı da aktif kullanıyor. Öğretim üyeleri ve dekanlara sosyal medya hesaplarından öğrencilerle iletişim halinde olmalarını tavsiye eden Prof. Dr. Budak, "Sosyal medya günümüz iletişimi açısından biz yöneticilerin kullanması gereken bir mecra. Özellikle gençlerin isteklerini ve dünyalarını algılamamızda bu kanalları da kullanmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu durum denetim mekanizmalarını da daha aktif hale getiriyor. Öğrencilerimizden gelen istek ve önerileri anında personelimize iletiyoruz" dedi.

"Öğrencilerim aynı zamanda danışmanlarım"

Prof. Dr. Budak, "Öğrencilerim aynı zamanda danışmanlarım. Benim 65 bin danışmanım var. Onların her birinin ayrı bir cevher olduğunu düşünüyorum. Onlardan geri bildirim almak ve yeni şeyler öğrenmek açısından da sosyal medyayı büyük bir kolaylık olarak görüyorum" diye konuştu.

"Yakından takip edebiliyoruz"

Sosyal medya kanalıyla isteklerini rektöre anında ileten öğrenciler ise pozitif ve çözüm odaklı bir anlayışa sahip olan Rektör Prof. Dr. Budak'ın sosyal medyada aktif olmasından memnun. Fen Fakültesi Matematik Bölümü 2. sınıf öğrencisi Gülçin Yaman, "Rektörümüzün sosyal medyada aktif olmasının öğrencileriyle daha iç içe olmasını sağladığını düşünüyorum. Düşüncelerimizi, isteklerimizi çoğunlukla orada belirtebiliyoruz. Rektör hoca da bizim düşüncelerimize önem verdiği için dönüşlerde bulunuyor ve bu bizi mutlu ediyor. Ayrıca okulda yapılanları daha yakından takip edebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Ege Üniversitesi aidiyetimizi güçlendirdi'

İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 4. sınıf öğrencisi İhsan Canıtez de, şunları söyledi:

"Rektör hocamızı sosyal medyada aktif görmek bizler de Ege Üniversitesi aidiyetini güçlendirdi. Başka şehirlere gittiğimizde hocamızın yaptıklarını göstermek için profilini açıp gösteriyoruz. Herkesin ortak söylediği şey; "öğrenci ile bu kadar iç içe rektör bulmak zor, iyi değerlendirin" oluyor."

"Kişiliğinden ötürü sevdiriyor"

Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü mezunu Can Osman Aksoy ise, "Batıdaki herhangi bir üniversitedeki rektörün mezuniyette dans etmesi gibi sempatik olaylar yöneticileri halka daha fazla yaklaştırıyor. İnsanlar böylelikle yöneticileri kendine yakın görüyor ve saygıdan ve rütbeye duyulan sevgi yakınlıktan duyulmaya başlıyor. Yani gerçek sevgi oluyor. Rektörümüz samimi cevapları birebir iletişim ile kendini rütbesinden ötürü değil kişiliğinden ötürü sevdiriyor. Şahsen rektörlük görevi bitse dahi, ne zaman ihtiyacı olursa olsun karşılık beklemeksizin yanında olurum" diyerek düşüncelerini ifade etti.

"Rektörü kimse göremez, kimse ona ulaşamaz algısını yıktı'

Psikoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi İpek Mine Akkaya da, "Rektörümüzün sosyal medyada aktif olması iyi bir izlenim oluşturuyor. Kampüste neler yapıldığı hakkında daha çabuk bilgi edinebiliyoruz" derken, İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü 2. sınıf öğrencisi Kerem Cufalar ise, "Rektörümüzün sosyal medyada aktif olarak güzel bir şey yaptığını, gayet başarılı kullandığını düşünüyorum. Öğrencilerin en küçük isteklerini mesajlarını dahi es geçmeden okuyor, cevaplıyor ve önem veriyor. "Rektörü kimse göremez kimse ona ulaşamaz" algısını yıktı" dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 3. sınıf öğrencisi Yusuf Baziki de şunları söyledi:

"Özellikle Twitter'da zaman zaman ciddi zaman zaman esprili zaman zaman ise eleştirel tweetler atması sıradanlıktan uzaklaştırıyor. Atılan tweetlere dönüşü ilk zamanlara göre düştü ama şu anda da gayet ilgili."

Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Sosyal Medya Fenomeni Rektör

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.