1. YAZARLAR

  2. Mustafa Güden

  3. Sosyal Medya Terörizmi!-2
Mustafa Güden

Mustafa Güden

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal Medya Terörizmi!-2

A+A-

Sosyal medyada özellikle AK Partili adaylar aleyhine büyük bir kara propaganda yürütülüyor. Algı oluşturuluyor. Bu da halkın kafasını karıştırıyor.” Şu tespitler de Avukat Gürsoy Bilgin’e ait: “Bugünün orta yaş insanları Halil Ürün, Mustafa Özkafa ve Tahir Akyürek’in başkanlıklarına tanıklık etti. Hepsi dönemlerinin şartlarına göre en iyi hizmeti vermeye çalıştı. Gerçek şu ki; her dönemde bir önceki hizmetten daha fazlası yapıldı. Ama bir diğer gerçek şu; kentlerin ihtiyacı asla bitmez.”Bilgin geçmişten başka misaller de verdi: “Bir zaman bu yolda avukat olarak tamamı dört kişiydik, bugün geldiğimiz noktaya bakın. Bu tür propagandalarla insanları davasından yolundan uzaklaştırmaya çalışanlara halkın kulak vermemesini diliyorum. Büyüdük ama bununla berber narinleştik, kırılmaya hakkımız yok. Kırılırsak toparlanamayız.”

***

Akademik kariyerinin yanı sıra Konya edebiyatının önemli isimlerinden, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Kağan Karabulut kitabıyla süslediği standında konuklarını her zamanki tebessümüyle karşılamaya özen gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanlığından ayrılan Tahir Akyürek, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, uzun yıllar Sağlık Müdürlüğü yapan Hasan Küçükkendirci, üç dönem milletvekilliği yapan Remzi Çetin, bir önceki dönem Milletvekili Hüseyin Üzülmez gibi isimler stant açmamalarına karşılık diğer aday stantlarını ziyaret etmeyi ihmal etmedi.Ayakkabıcılar Odası Başkanı Hasan Uzman’ın özel misafirleri vardı. Salon önünde Uzman’a destek amacıyla bulunan bir grup CHP’li Derbentli, “Oyunuzu kime vereceksiniz sorusuna, ‘Hasan Uzman listede olursa AK Parti’ye veririz” diye cevap verdi.İsmail Taha Coşkun’la ortak yanımız, öğrenciliği dönemindeaynı gazetede çalışmaktı. Mezuniyetinden sonra girdiği emlak sektöründe önemli bir markadeğer oluşturan Coşkun aday adaylığını, “Hiç aklımda yokken, bazı ağabeylerimizle görüşmelerimizde karar verdik” diyerek anlattı. KezibanBayık ana başlıklar halinde bir broşür oluşturmuş;koruyucu önleyici sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, yenileyici sanayi yatırımları gibi başlıkları destekleyen ‘Halka hizmet, statükoya hezimet’ sloganı dikkat çekiyordu. Tuba Doğan “Konya’nın en genç bayan aday adayıyım”; Batuhan Onur Kolçak da Konya’nın en genç erkek aday adayıyım” diyerek karşıladı ziyaretçilerini. Listede çok sayıda genç adayın olması dikkat çekiciydi.Şaban Topal, Tülay Çakır ve Hülya Tuğyan, ‘Durmak yok yola devam’ sloganına uygun olarak,3. defa aday adayı olan isimlerdendi.  Konya’nın renkli profiliVejdi Çınar bir kez daha delegeden vekillik için destek isteyenler arasındaydı.

***

Temayül yoklamasının bir gün öncesinde teşkilat tarafından delegelere mesajla anahtar liste gönderildiği iddiası da salonda en çok konuşulan konular arasındaydı. Hangi partiden olursa olsun; bu tür seçimlerde delege eline verilen listeyi değilgönlündeki listeyi oylar; oylamıştır. Yakın tarihli örnekleri de vardır. Bunu İl Başkanı Hasan Angı’nın da iyi bildiğini ve delegeye telefon mesajıyla anahtar liste gönderme’ gibi bir yönteme tevessül etmeyeceğini düşünüyoruz. Doğru elbette zaman içerisinde ortaya çıkacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.