1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. ‘Sözleşmeli köleliğe hayır’
‘Sözleşmeli köleliğe hayır’

‘Sözleşmeli köleliğe hayır’

Ata, “Çalışanlarımızın her sabah ‘Acaba yarın da çalışacağım bir işim olacak mı?’ diye endişelenmesini istemiyoruz. Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz” dedi.

A+A-

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik başlattıkları imza kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 No’lu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Çalışanlarımızın her sabah ‘Acaba yarın da çalışacağım bir işim olacak mı?’  diye endişelenmesini istemiyoruz. Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz” dedi.

 

Kübra Erben

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik olarak başlatılan imza kampanyası çerçevesinde toplanan dilekçelerin Başbakanlığa gönderilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 No’lu Şube Başkanı Tanfer Ata,sözleşmeli kölelik istemediklerini ifade etti. Çalışanların arasında sözleşmeli personel istihdamına karşı büyük bir tepki olduğunu ifade eden Ata, “Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak kamuda güvencesiz sözleşmeli, idari hizmet sözleşmeli, kamu dışı sağlık personeli, vekil gibi adlar altında personel çalıştırılmasının yarattığı hassasiyete parmak basmak ve kamu personelinin talebini dile getirmek adına geçtiğimiz ay bir dilekçe kampanyası başlatmıştık. Bu kampanya kapsamında Genel Merkezi’mize kısa süre içerisinde 30 binin üzerinde ıslak imzalı dilekçe ulaştı. Çalışanlarımızın her sabah ‘Acaba yarın da çalışacağım bir işim olacak mı?’  diye endişelenmesini istemiyoruz. Biz, sözleşmeli kölelik istemiyoruz” dedi.

Hassasiyet gösterilsin

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konusunda yetkililerin gerekli hassasiyeti göstermesini ve bir an önce bu sorunun çözülmesini talep ettiklerini dile getiren Ata, sözlerini şu şekilde bitirdi: “Anayasanın eşitlik ve sosyal adalet ilkelerinin hayat bulması, kamu istihdamında yaşanan aksaklıkların ve mağduriyetlerin giderilmesi görev yapan kamu personelinin 4/A statüsüne geçirilmesi ile mümkün olacaktır. Burada sözleşmeli kamu çalışanlarının kadro taleplerini içeren 30 binin üzerindeki dilekçeyi Genel merkezimiz Başbakanlığa göndermiş bulunuyor. Dileğimiz ve umudumuz, kamuda kanayan yara haline gelen bu sorunun bir an önce çözülmesi ve kamu istihdamının kadrolu güvenceli memurlar ve kamu işçileri olarak iki statüye indirgenmesi yolundadır”

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.