1. YAZARLAR

  2. Hakan Karayanız

  3. SPOR VE TOPLUMDA BENLİK DUYGUSU
Hakan Karayanız

Hakan Karayanız

Altyapıya Dair
Yazarın Tüm Yazıları >

SPOR VE TOPLUMDA BENLİK DUYGUSU

A+A-

Toplumun Her Kesiminde Olan Ve Özelliklede Rekabet Ortamının Olduğu Yerlerde Fazla Göze Çarpan Benlik Ve Egoluk, Maalesef Ki, Toplumuza Zarar Veriyor Ve Vermeye De Devam Ediyor. Bu Duyguya Hakim Olan Kişiler Yapısal Olarak ta Düşünceleri Ben Ne Dersem O Olur Düşüncesini Savunuyorlar.

Günümüz Toplumda Olduğu Gibi, Sportif Faaliyetler Olarakta Baktığımızda Bu Ve Buna Benzer Yapılan Davranışlar Sporumuza Gölge Düşürdüğü Gibi Başarı Olarak İlerleme Noktasında Kaydedemiyoruz İlerleyemiyoruz.

Peki Neden?

Çünkü Hep Ben Olayım, Benim Takımım Olsun Düşüncesine Sahipler. Dolaysıyla Da Bu Tarz Düşünceye Sahip Fikirlilerle Mücadele Etmek Zorunda Kalınıyor/Kalıyoruz.

Yapılması gereken ne?

Biz Toplum Ve Eğiticiler Olarak, Eğitim Verdiğimiz Çocuklarımızı Bu Tarz Düşünceye İtmek Yerine, Toplumumuzda ve Sahalarda Pozitif Nasıl Davranılması Gerektiğini Anlatarak Doğru, Bilinçli, Ahlaklı Ve Karakterli Sporcuları Yetiştirip Topluma Sunmalıyız Ki; Bu Tarz Düşünce İle Sosyal Toplumda Olduğu Gibi, Sportif Faaliyetlerde De Başarıyı Kendiliğinden Getirsin.

Aynı Zamanda Da Karakterli, Ahlaklı Kendini İfade Edebilen Sporcuları da Yetiştirmiş Oluruz

Anlayacağımız Sportif Faaliyetlerde, Eğitim Kalitesi, Kişilerin Ego Düşüncelerinden Sıyrılıp, Rakip Görmek Yerine, El Birliğiyle Yapılarak Düşünülmesi Başarı Adına Olumlu Dönütler Almamızı Sağlar. Saygılarımla 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.