1. HABERLER

  2. GÜNCEL HAYAT

  3. Su kaybına son
Su kaybına son

Su kaybına son

Su kaybına son

A+A-

Yüzeye çıkmayan fiziki su kayıplarına müdahale ederek suyun boşa gitmesinin önüne geçen Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2023 yılına kadar Konya merkez ve 28 ilçe merkezindeki şebekelerde izole bölge oluşturarak su kayıplarının kontrol altına alınmasını hedefliyor.

Alanında uzman teknik bir ekiple çalışmalarını sürdüren KOSKİ, 2023 yılına kadar Konya merkez ve 28 ilçe merkezindeki şebekelerde izole bölge oluşturularak su kayıplarının kontrol altına almayı hedefliyor.

Su şebekelerindeki kayıp kaçakları önlemek amacıyla kullandığı son teknolojik ürünlerle verimi ciddi oranda artırdıklarını belirten Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir, “Yoğun emek ve para harcanarak kuyulardan, barajlardan iletim hatları ile arıtma tesisine ve depo-pompa sistemleriyle şebekeye verilen suyun kaynağından son kullanıcıya kadar güvenli bir şekilde ulaşması sağlanmaktadır. Bu çalışmalar periyodik olarak yapılmakta ve yüzeye çıkmayan fiziki su kayıplarına müdahale edilerek suyun boşa gitmesinin önüne geçilmektedir. KOSKİ’nin bu kapsamdaki çalışmalarıyla hedefimiz 2023 yılına kadar Konya merkez ve 28 ilçe merkezinde kayıp kaçakları en aza indirerek su israfını ciddi manada önlemektir” dedi. 2023 yılına kadar Konya merkez ve 28 ilçe merkezinde; bütün şebekelerde izole bölge oluşturularak su kayıplarının kontrol altına alınmasının hedeflendiğini kaydeden Demir, “Böylelikle Konya’da bulunan kayıp kaçaklar en aza indirilecek. Yapılan DMA (İzole Bölge) alanları ile mahalle mahalle içme suyu şebekesinin debisi, basıncı ve kalitesi anlık olarak ölçülebilecek. Böylece her mahallenin fiziki kaçakları kendi sınırları içerisinde analiz edilebilecek” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.