1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Su sorununa karşı adım atılmalı
Su sorununa karşı adım atılmalı

Su sorununa karşı adım atılmalı

Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Konya Şube Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına atanan M. Sami Şahin’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

A+A-

Hayriye Eroğlu

Ziyarete, JMO Konya Şube Yönetim Kurulu Üyelerinden Şükrü Arslan, Fatih Özerdem, Şükrü Yavuz Pınarkara ve Mustafa Asım Tekin eşlik etti.

Arık, “Konya Kapalı Havzasındaki obruk oluşumlarının araştırılması çalışmalarında bugün Konya’da yürütülen faaliyetler anlamında KOP İdaresinin MTA ile yapmış olduğu çalışma; şimdi Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü uhdesinde yürütülen Konya Teknik Üniversitesi’nin (KTÜN) Jeoloji Mühendisliği Bölümü işbirliği ile kurduğumuz Obruk Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin destekleri ile Konya Havzası’nda oluşabilecek obruk riskini azaltmaya yönelik daha detaylı çalışmaların hayata geçirilmesine zemin hazırlanmıştır” dedi. Önümüzdeki döneme ilişkin olarak işbirliği içerisinde yürütülecek faaliyetler de değinen JMO Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Fetullah Arık; Konya Kapalı Havzası’nın su sorununa yönelik olarak artık ciddi adımların atılması gerektiğini belirterek “Çiftçi davranışlarının 10-15 yıllık periyotta ancak değiştirilebildiği bir ortamda mevcut su kaynaklarımızı gelecek nesillere güvenli bir şekilde aktarılabilmesi için bugünden harekete geçilerek gerekli yaptırımların hayata geçirilmesi gerekmektedir.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı M. Sami Şahin ise, “KOP Bölgesine en faydalı katkıyı sunmak amacıyla, kamu kurum ve kuruluşlarının ve STK’ların desteği çok önemli. Karşılıklı işbirliği içinde başarılı işlere imza atacağımıza gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.