1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Suriyeliler Temelli Olarak Dönmeli
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Suriyeliler Temelli Olarak Dönmeli

A+A-

“Güle güle özgür-der (haksöz grubu) bu vesile ile din ticareti yapan bir grubun daha sonu gelmiş oldu. Darısı diğerlerinin başına..."

Bu başlıktan sonra açıklamamıza geçelim; Milletimiz misafirperverdir. Misafirlerini en güzel ve özel şekilde ağırlar ancak evinin anahtarını misafirine teslim etmez. Suriye'deki iç karışıklık nedeniyle ülkemizin yanlış dış politikasının da sonucu olarak yaklaşık 5 milyon Suriyeli sığınmacı ülkemizde bulunmaktadır. Milletimiz, ülkemize sığınan Suriyeli sığınmacılara karşı son derece hoşgörülü olmuş ve üzerine düşeni yerine getirmiştir.

***

Bayram vesilesi ile aylarca Suriye'ye gidebilen Suriyelilerin artık temelli olarak ülkelerine yerleşmesi toplumumuzun temel beklentisidir. Ülkemizi idare edenler sürecin sosyolojik, hukuki ve insani boyutunu birlikte değerlendirerek Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini temin etmek durumundadır. Vatandaşlarımız da tahriklere kapılmadan ülkemizdeki sığınmacıların ülkelerine dönmeleri konusunda iradelerini ortaya koyarak sürecin meşru siyasi ve diplomatik zeminde çözülmesini beklemelidir. Bu mesele üzerinden toplumun iç karışıklığa sürüklenmesi, milletimizin huzurunun bozulması kabul edilemez. 

***

Yaşanan olaylar karşısında aklıselimi muhafaza etmek zarurettir. Milletimiz geçmişten aldığı ilhamla iç karışıklığa izin vermeyecek ferasete sahiptir. Bir kere daha görmüş olduk ki, yeryüzündeki bütün kötülüklerin anası cehalet, cehaletin ağa babası da din tüccarlarıdır.

Türklük, 

Atatürk, 

Cumhuriyet, 

Tam bağımsızlık, 

Ulus Devlet, 

Atatürkçülük, 

Türkçülük, 

Türk Milliyetçiliği, 

Vatanseverlik karşıtı düşünceler; emperyalist bir projenin tezahürüdür.  Düşman projesidir...

***

"İslamcılık adı altında Türk düşmanlığı yapan soysuzlardan nefret ediyorum." (Ömer Seyfettin)

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.