1. YAZARLAR

  2. Ahmet TAPU

  3. Suyumuz Neden Pahalı?
Ahmet TAPU

Ahmet TAPU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Suyumuz Neden Pahalı?

A+A-

Konya’mız diğer büyükşehirlere göre hem daha ucuz, hem de en yaşanacak iller arasında ilk sıralarda yer alırdı. Hatta yöneticilerimiz şehrin bu özelliğine vurgu yaparak gururlanırlardı. Hem de kerameti kendinden bilenlerin sayısı da hani az değildi. Konya’mız geçen zaman içinde bu özelliğinden uzaklaşmaya başladı dediğimiz zaman bize kızanlar ve eleştiriden başka işiniz yok diyenler oldu. Onlar da haklılar çünkü oy verdiler ve savunacaklar. Ancak gerçek şu ki oy da verseniz, kendi adamınız da olsa hatta yakınız da olsa doğruları söylemek ve savunmak zorundasınız. İnsanlığın ve adaletli olmanın gereği de budur.

***

Son aylarda herkes faturalardan şikâyet etmeye başlamıştı ki bu arada gelen su faturaları tuz biber oldu ve herkes ‘Yandım anam’ demeye başladı. Kimileri,‘Olamaz bunda bir yanlışlık var’, kimileri‘Bu aya mahsus böyle olabilir’ demek istediler ise de ikinci kez yüksek faturayı görenler ‘Bu nasıl olur?’ demeye başladılar. Çünkü ilk kez su faturaları elektrik faturalarını bile sollamaya başladı.

***

Konya Ovaları Sulama Projeleri kapsamında Göksu Nehri’nin suyunun Konya Ovası’na taşınmasının yanında Konya’nın içme suyunun çok büyük bir bölümü de buradan karşılanacak. Proje ağır aksak da olsa önemli bir aşamaya geldi ve inşallah tamamlandığında Konya’nın içme suyu sorunu da uzun yıllar için çözüme kavuşacak. Fakat bütün bunlara baktığımızda su fiyatlarına yapılan bu zammın karşılı olarak hiçbir şey göremiyoruz.

Enerji fiyatlarında ani bir artış olmadı. Maliyetlere yansıyacak dikkate değer bir zam furyası yaşanmadı. Gel gelelim su faturaları birden bire fırladı.

***

Bu konuda derdimizi kime anlatacağımızı şaşırdık diyenlere bir çözüm önerisi sunmak istedim. KOSKİ’nin Genel Müdürü iken emekli edilerek AK Parti İl Başkanlığı’na, oradan da milletvekilliğine ve Genel Başkan Yardımcılığı’na taşınan Ahmet Sorgun bu işleri iyi bilen biri olarak Konyalılara yardımcı olabilir. İsterseniz şikâyetlerinizi Sayın Sorgun’a iletin, size bir yol gösterecektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum