1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"
Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Hep birlikte İnegöl için çalışıyoruz" sloganıyla düzenlenen Ortak Akıl Buluşmaları kapsamında meslek odaları...

A+A-

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, "Hep birlikte İnegöl için çalışıyoruz" sloganıyla düzenlenen Ortak Akıl Buluşmaları kapsamında meslek odaları ve mesleki kuruluşların temsilcileriyle bir araya geldi. Taban, İnegöl'e ilişkin fikir ve önerileri dinlediği istişare toplantısında, kurmak istediği yeni sistemi anlatarak; "Ben hiç iş başında olmasam dahi tıkır tıkır yürüyen bir sistemimizin olmasını istiyorum. İnsanlar acaba bu işimi halledebilmek için belediyeden kimi arasam, kimi bulsam diye düşünmemeli. Kişilerin insafına kalmış bir sistem istemiyoruz" dedi.

2017 Kasım ayında yaşanan Başkanlık değişiminin ardından göreve geldiği günden bu yana ortak akıl vurgusu yaparak İnegöl'ü şehrin tüm dinamikleriyle yönetmenin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Alper Taban, geride kalan 5 aylık sürede yapılan tespitler ve incelemelerin ardından "Hep birlikte İnegöl için çalışıyoruz" sloganıyla düzenlenen Ortak Akıl Buluşmalarında şehrin dinamikleri bir araya gelmeye başladı. Geçtiğimiz hafta ilki hemşeri dernekleriyle gerçekleştirilen Ortak Akıl Buluşmalarının ikincisi, dün akşam meslek odaları ve mesleki kuruluşların temsilcilerinin katılımıyla bir otelde gerçekleştirildi.

"Ortak akıl buluşmalarının bir amacı var"

Ortak Akıl Buluşmalarına, meslek odaları başkan ve yöneticileri ile mesleki kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra Belediye Başkanı Alper Taban, Başkanvekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan'da katıldı. Yemeğin ardından Belediye Başkanı Alper Taban kürsüye çıkarak konuklarına hitaben bir konuşma yaptı. Göreve gelmesinin ardından yaklaşık 5 aylık bir zaman diliminin geçtiğini hatırlatan Taban, "Ortak akıl buluşmaları kapsamında bu akşam sizlerle bir araya gelelim istedik. Göreve geldiğimiz günden bu güne önce muhtarlarımızla bir araya geldik, ardından Kent Konseyimiz ve arkasından hemşeri derneklerimizle bir araya geldik. Bugün de esnaf odalarımız, mesleki ve teknik odalarımız ile kooperatiflerimizi misafir etmek, istişarelerde bulunmak istedik. Ortak akıl buluşmalarının bir amacı var. Muhakkak bizim bir ekibimiz var, çalışanlarımız var. 800 kişilik bir kadroyla İnegöl'ü yönetmeye çalışıyoruz. Ben bunun yeterli olmadığını düşünüyorum. Bunun için şehirdeki tüm dinamikleri harekete geçirmek istedik. Mutlaka herkesin bu şehirle ilgili bir düşüncesi, fikri vardır. Şehri gelin birlikte yönetelim dedik. Ortak aklı söylerken de laf olsun diye söylemedik. Bugün sizlerin bizlere iletmek istediği düşünceleri, eleştirileri duymak istiyoruz" dedi.

"Sizin hayalinizdeki İnegöl'ü dinlemek istiyoruz"

Yerel yönetimlerin halkın oylarıyla geldikleri için halkın sesine de kulak vermesi gerektiğini ifade eden Başkan Taban, "Aslında bizler de ortak akıl buluşmalarıyla bunu yerine getirmeye çalışıyoruz. Buradaki meslek temsilcilerimiz de kendilerine bağlı olan meslek komitelerini temsil ediyorlar. Bu buluşmalardan da ortak paydamız İnegöl olduğuna göre hep birlikte İnegöl adına nasıl bir kazanç ortaya koyabiliriz düşüncesiyle bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Burada bizim konuşmamızdan ziyade, sizlerin gözüyle nasıl bir İnegöl var, nasıl bir İnegöl olmasını hayal ediyoruz bunları dinlemek istiyoruz" diye konuştu.

"Kişilerin insafına kalmış bir sistem istemiyoruz"

"Vatandaşlarımız sorunlarını sadece bir Başkan veya yetkili, görevli gördüğünde iletmemeli. Sistem böyle olmamalı. Benim hayalimdeki sistem bu değil. Ben hiç iş başında olmasam dahi tıkır tıkır yürüyen bir sistemimizin olmasını istiyorum. İnsanlar acaba bu işimi halledebilmek için belediyeden kimi arasam, kimi bulsam diye düşünmemeli. Kişilerin insafına kalmış bir sistem istemiyoruz. Aksine standartlarımızı koymuş, herkese eşit, herkese adil hizmet edilen ve hizmet kalitesinin de yükseltildiği bir sistemi çevirmeliyiz mevcut yapıyı."

"Temizleyerek değil, kirletmeyerek temiz tutalım"

"Küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar oluşturmak istediğimiz konulardan biri de temizlik. Biz bugüne kadar eforumuzu daha çok temizleme üzerine kurguladık. Ama asıl olan kirletmeyerek temiz tutmaktır. Şimdi çevre komisyonumuzla bunun üzerine uzun soluklu bir çalışma başlatmak istiyoruz. Bu belediye yaşadığı sürece devam edecek bir çalışma olacak."

Alper Taban'ın konuşmasının ardından, toplantıya katılanlara söz verildi. Tek tek söz alarak İnegöl hakkındaki fikirlerini, düşüncelerini, kendi tespitlerini, görüş ve önerilerini paylaşan konuklar, özellikle trafik konusunu ortak bir sorun olarak ifade etti. Hava kirliliği ile otopark konularının da dile getirildiği toplantıda, Başkan Taban kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Taban: "Kişilerin İnsafına Kalmış Bir Sistem İstemiyoruz"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.