1. YAZARLAR

  2. Tunahan Uysal

  3. Taraftarla Gelen Özel Galibiyet
Tunahan Uysal

Tunahan Uysal

Konuk-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Taraftarla Gelen Özel Galibiyet

A+A-

Konyasporumuz, Vitoria Guimaraes karşısında azimli istekli güzel futbol oynadı hem de Avrupa'ya yavaş yavaş ısınmaya başladığımızı gördük. Tabi ki bu bir Avrupa maçı olunca oyunculardaki kendini göstermek isteme sebebi ile istek arzu lige göre kat kat fazlaydı.

Marsilya maçına gel de yanma! Eğer Konyaspor, Marsilya'da son dakikalarda golü yememiş ve puanla dönmüş olsa grupta çok daha iddialı konuma gelecekti. Evimizde oynadığımız maçları kazanırsak gruptan çıkacağımıza inanıyorum.

Oyuna gelecek olursak Konyaspor topun hakimiydi.

Fofana’nın   bencilliği saç baş yoldurdu. Bencillik olmasa maçın sonucu çok daha farklı olurdu. Yine Fofana’nın bencilliğinden  Üçüncü golü kovalarken kaçırdığımız golün akabinde acemice bir gol yedik.

Musa Araz çok etkili oynadı. Musa bu seneki en isabetli transferimiz. Traore’nin yokluğu gerçekten ona yaradı. 

Etkili oyunculardan diğeri de ikinci golümüzü atan Milosevic’di.  Diri istekli oluşunun yanı sıra hücumda gerçek mevkisin de oynayınca çok etkiliydi. Direkten dönen topu ağlarla buluşsaydı geceye damga vuran jeneriklik bir gol olacaktı.

Kaleci Serkan her zaman ki bildiğimiz Serkan vazgeçilmezimiz. Gerçekten güven veriyor.

Ali Turan Yürekten Oynamaya devam ediyor. Tam bir savaşçı.

 Skubic, asistin yanı sıra bitmek bilmeyen enerjisi ile dinamo gibi çok iyiydi. 

Ömer Ali sol beki yadırgasa da, kendi özelliklerinden uzaklaşsa da,  beklediğim den iyiydi. İyi niyetli mücadele etti.

Jonsson, Kaptan Ali Çamdalı’nın yokluğunda her zamanki mücadelesini gösterdi. İyiydi. Mehdi önceki maçlarda çok daha iyiydi.  Bana göre vasatı geçemedi. 

Vedat Bora Fizik kalitesini biraz daha yükseltir ve tecrübelenirse iyi yolda olduğunu gösterdi.

Yeni transferlerden Filipoviç ve Eze takıma henüz yeni alışma dönemindeler. Eksikleri var. Umarım daha iyi olurlar. Filipoviç ve Eze Fizik kalitesini yükseltirse takıma katkı sağlar diye düşünüyorum. Evouna, et mi? balık mı? tavuk mu? inanın daha çözemedim.

Mustafa Reşit Akçay hocam ise, artık takımda bir istikrar yakalamalı. İdeal kadroyu çok fazla bozmamalı. Oyuncuların yerleriyle çok fazla oynamamalı diye düşünüyorum.

Bir eleştirim ise farklı bir konuda. Bir Avrupa maçında, Üzerinde Eşofman, Kafada Şapka Saç Sakal karışık, Ağızda sakız   hocam bana göre  yakışmıyor. Sizler örnek insanlarsınız. Kulübeden duruşunuzla Oyuncuya, Taraftara, Dışarıya özgüven vermelisiniz. Bir duruşunuz olmalı. Bana göre bu duruş Konyaspor camiasına yakışmıyor.

VE BÜYÜK KONYASPOR TARAFTARI

Taraftarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Özlemişiz o havayı. Tüm Türkiye Konyaspor taraftarının kalitesini bir kez daha gördü.  Taraftar olunca, Takımın havası bir anda değişiyor. Taraftara verilen cezanın Türk futbolunca verilen bir ceza olduğunu gördük.

 Kendi hatalarını, ihmallerini örtbas etmeye çalışarak, bu özel güzel taraftara bu camiamıza 5 maç ceza veren TFF’yi tekrar tekrar kınıyorum.

Stadyumu doldurarak takımımıza müthiş bir destek vererek galibiyette önemli rol oynadılar.

Avrupa'da ilk galibiyetini alan takımızın gerçekten 12. Adamı taraftardı. Hep destek, tam destek.

Önceki ve Sonraki Yazılar