1. YAZARLAR

  2. İlyas Tuncer

  3. Tehdit Dili Savaşın Zili
İlyas Tuncer

İlyas Tuncer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Tehdit Dili Savaşın Zili

A+A-

Biz kafamıza koyduğumuz ne varsa, aklımızdan geçirdiğimiz her ne ise bir bir yerine getiriyoruz. Korkusuz Türk kime derler gözlerine soka soka gösteriyoruz. Enver paşanın rüyaları bugün gerçek oluyor. Türk ordusu gümbür gümbür yürüyor Karabağ da, yürüyor Bakü sokaklarında can kardeşleri Azerbaycan ordusuyla beraber.

Kendilerini dünyanın hükümdarı zan edenler, ellerinde kara kağıtlarla meclis meclis gezerek bizleri korkutmak, kafalarından geçirdikleri projelerle bizleri sindirme niyetindeler. Fakat iyi bilsinler ki muvaffak olamayacaklar. Artık maymunun gözü açıldı, gelmez oyunlara.

***

Bizler zafer naraları atarken onlar oradan parasını kendimizin ödediği, bir vakitler hibe alan bir ülkenin, elindeki savunma kuvvetlerine karşı çıkıyor. Neden aldınız diye bize hesap sormaya, aldıklarımızdan ötürü bizi cezalandırmaya çalışıyorlar. Hakkımızı aradığımız için bizi suçluyorlar. Kendini korunmak, hakkın olanı aramak suçsa eğer, kim daha suçlu? Müttefikliğimize ihanet eden kim, yalnızlığa terk edilen siz misiniz yoksa bizler mi? Eşit derecede üyesi ve bunu sayesinde müttefik olduğumuz NATO ihtiyacı olana yardım etmek için kurulan bir ortaklık değil miydi? Biz mi olayı yanlış anladık yoksa sizin niyetiniz mi farklıydı?

***

Daha düne kadar kapınızda sıra beklettiğiniz, kapıdan içeri girince huzurlu refah bir hayat vaat ettiğiniz AB bugünlerde ne kendilerine huzur getirebiliyor ne de bize vaatleri için dost ellerini uzatıyor. Eğer bizimle dost olmayı bilmezseniz, siz bilirsiniz. Bizler dost arayan aptallar değiliz, bizlerin kavim gardaşlarımız var, bize dün yettiler, bugün de yeterler, yarın da yeterler evelallah. Bunlar öyle sizin parayla satın alacağınız dostluklardan da değil, bedeli kan olan candan öte dostluklar.

Dünya sizlerin emrinizle dönmüyor ki sizin isteğinizle dursun. Sizler kendiniz saltanat tahtının tek sahibi sanıyorsunuz lakin o tahtın da sahibi tek olan Allah’tır. Bizler iman ettik ki rızka Allah kefildir. Siz isterseniz akan nehirlerin önünü kesin, güneşin önüne kepenek açın güneşimizi kesin, elimizde ki tüm aşı alın ve gidin. Bizlerin rızkı Allah katında taksim edilmiştir ve bizim payımız elbet bize gelecektir.

***

Türkiye’ye karşı tehdit dilini bırakın artık, bir derdiniz varsa oturup konuşalım. Dert farklıysa bizler o dili de biliriz, dedelerinize bir sorun, Türk’ün yarım bıraktığı veya kaçtığı bir sorun olmuş mu?

Türkiye senin kapında vize için bekleyen Türkiye değil artık. Göbek bağımızı çoktan kestik, dik dağların tepelerinde de estik. Eyvallah yok artık, biz o tespihatı çok çektik.  Yürü korkusuz yiğit yürü, ardında gelecekler sürü sürü. Biz yürüdükçe sallanır tahtı, elbet bir gün başına yıkılacak kirli saltanatı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.