1. YAZARLAR

  2. Tankutalp Altunsoy

  3. Tehlikeli Ayrışma
Tankutalp Altunsoy

Tankutalp Altunsoy

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Tehlikeli Ayrışma

A+A-

Toplum kontrolsüz bir şekilde kutuplaştırılırken hiç bir devlet yetkilisinin sesi çıkmıyor. 
Bilinçli olmadığını umarak yazımıza devam edelim. 
En son oynanan oyun Andımızla ilgili Danıştay’ın verdiği karara yönelik.
İlkokullarda Andımızın okutulmasında ne gibi bir yanlışlık görülmüş olacak ki eğitim sendikaları kanlı bıçaklı birbirlerine giriyorlar. Bir tarafta Andımızın kaldırılmasını isteyen Eğitim Sen diğer tarafta Andımızın okutulmasını isteyen Türk Eğitim Sen ve diğer sendikalar. Eğitime önem vermemiz gereken bir çağda eğitimcileri bölmek birbirileriyle öğretmen odasında bile konuşmaz hale getirmek eğitim açısından pek de iyi olmasa gerek. 
Bu hale neden getiriliyoruz peki?
Nedeni çok basit yıllardır iktidarda olan siyasilerin her krizden bir rant çıkarmak, kendi menfaatleri uğruna toplumu ayrıştırmak istemeleridir. 
Ya değilse Andımız okunurken içinde söylenen Türküm, Doğruyum, Çalışkanım vb. 
ifadeler kimleri neden rahatsız etmektedir? Amaç burada her zaman olduğu gibi kriz çıkarıp menfaat sağlamak. Atatürk’ün Türk Milleti ile kurduğu ve Devletin isminin Türkiye Cumhuriyeti olduğu bu topraklarda, Andımızdan rahatsız olup Andımızın kaldırılmasını isteyen idrak yoksunu bu zavallı insanları anlamakta güçlük çekiyorum. 
Benzemeye çalıştıkları Suudi Arabistan’da kadınlar ehliyet alma ruhsatını 2018 de alırken, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette Sabiha Gökçen 1940 da uçak kullanıyordu. 
Herkes aklını başına alsın. 
Memleketi dağıtmak, bölmek, halkı köle haline getirmek önce eğitimle başlar. Varlığı Türk varlığına armağan olmayan bir insanı eğitip öğretseniz ne çıkar. 
Görüyorum ki bir zamanlar eğitimde söz sahibi olan ve o zamanlar andımızı kaldıran FETÖ’cü zihniyet yine iş başında. Hayırdır bu rahatsızlığınızın sebebi Atatürk'ün ne olduğunuzu fark edip yıllar önce sizin ve sizin ihanetinizi Gençliğe Hitabesinde haber vermesi mi? Aslında andımıza karşı çıkma nedeniniz olan Atatürk ve Türk düşmanlığı size ne kazandıracak.
Her şeye rağmen siz ne yaparsanız yapın Türk Milletinin evlatları andımızı söylemeye devam edecek ve Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da, Afrin’de olduğu gibi varlıklarını Türk varlığına armağan edeceklerdir. Varlığım TÜRK Varlığına Armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.