1. YAZARLAR

  2. Samet AKTAŞ

  3. Tek vatan, tek millet tek bayrak!
Samet AKTAŞ

Samet AKTAŞ

Gazeteci-Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Tek vatan, tek millet tek bayrak!

A+A-
Türkiye’nin gelişmesini istemeyen dış güçler ve ülke içinde bulunan düşmanlar acaba bugün Türkiye’yi nasıl karıştırırım? Düşüncesine kapılmış. Son zamanlar da artan terör olayları bunun en dikkat çekici örneklerinden biri.
 
Özellikle doğu bölgelerinde artan terör olaylarına karşı birlik ve beraberlik içerisinde dimdik ayakta durmamız gerekiyor. Türkiye’nin yıllardır kanayan yaralarından biri olarak göze çarpan terör olaylarını hükümet haklı olarak tamamen bitirmek istiyor. Mısır, Filistin, Suriye, Yemen, Irak gibi ülkeler iç karışıklıklarla boğuşurken, Türkiye’ye aynısını yapmak isteyenler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Irak ve Suriye sınırına baktığımız zaman, teröristlerin çoğu, yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçme çaba içerisinde.
 
Bazı siyasetçilerimiz maalesef vatan millet sevgisinden nasibini almamıştır. Bu siyasetçiler özellikle Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nın önemini, o zamanlar tek millet, tek bayrak ve tek vatan olarak göğüs göğüse nasıl çarpışıldığını bilmiyor. Ya da bilmezlikten geliyor! Sırtını terör örgütüne yaslayarak siyaset yapmaya çalışanlar, hendek siyasetini tercih edenler, terörü destekleyenler ve terörden beslenenleri bu millet asla affetmeyecektir! O siyasetçilerimize şanlı tarihimizi açıp tekrar tekrar okumalarını tavsiye ediyorum. Özellikle PKK’nın o bölgelerde okul yaktığını, iş makinalarına zarar verdiğini, köprü ve baraj inşaatlarına saldırdığını, öğretmen doktor öldürdüğünü, dünya alem biliyor. Siyaset sadece eleştiri yapmak demek değildir. Maalesef bazı siyasiler eğriyi doğruyu göremeyecek kadar kör.
 
Bölge halkının da PKK’dan son derece rahatsız olduğunu herkes biliyor. Orada çocuklarda okumak, gezmek tozmak istiyor. Terör olayları yüzünden bazı bölgelerde göç dalgaları yaşanıyor. Durduk yere evini barkını kim bırakmak ister? Oradaki insanlar evlerinden, barklarından olurken, hendek siyasetini tercih edenler gelecekte milletin yüzüne nasıl bakacak?
 
Doğu Anadolu’da Cizre Nusaybin, Sur gibi birçok yerde oluşan yaraları hükümet en kısa zamanda sarmak isteyecektir. Çünkü birçok ev, okul, yol tamamen harabe olmuş, yıkılmış ve dökülmüştür. Bunun devlete maliyeti milyon dolarları buluyor. Şimdi devlet, tekrardan o bölgeleri yeniden inşa edecek ve yeniden yaşam alanları kuracaktır.
 
Bu devletimizin büyük bir sorumluluğu olarak dikkat çekerken, o bölgelere terör belası yüzünden ekstran masraf edilmesi vatandaşında cebine de külliyen zarar veriyor. Belki vatandaşın cebinde daha fazla para kalabilirdi. Belki ülkemiz adına devasal bir yatırım daha yapılabilirdi. Yani terör demek, ekonomik anlamda da büyük kayıp demek.
 
Türkiye gerçekten 78 milyon insanıyla, son zamanlarda yapmış olduğu yatırımlarıyla dünya da söz sahibi bir ülke konumuna geldi. Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında büyük fark var. Terör başta olmak üzere, tüm zorluklara karşı birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece, Türkiye’nin bileğini kimse bükemeyecektir. Bükemezde!
 
Çünkü biz vatan, millet ve bayrak sevgisinin ne olduğunu gerçekten çok iyi biliriz. 
 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.