1. YAZARLAR

  2. Mahir CIKCIKOĞLU

  3. Terör Bize Ne Öğretti?
Mahir CIKCIKOĞLU

Mahir CIKCIKOĞLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Terör Bize Ne Öğretti?

A+A-

Bu haftanın ortak gündemi terör... Ankara’nın tam göbeğinde patlatılan canlı bomba bir turnusol kâğıdı gibi dostu ve düşmanı bir kez daha ortaya koydu. HDP her zamanki gibi yine gavurdan yana… CHP yine bildiğimiz gibi, hem nalına hem mıhına vurmaya devam… Bir taraftan iktidara akıl vermeye, bir taraftan da teröre karşı toplu müdafaaya imza koyuyor. Devlet Bahçeli samimi bir şekilde terörizme karşı hükümetin yanında yer aldı. Şer güçler Bahçeli’nin üzerine bir çizgi daha atmış olmalılar. Onu MHP’nin başından uzaklaştırmanın gereğine bir kez daha karar vermişlerdir. Etrafımızdaki Pensilvanya bağlıları “İstihbarat nerede? Hükümet nerede?” gibi dış güçlerin değirmenlerine su taşırken bazı ülkücü kardeşlerim de onların dümen suyuna girdiklerine şahit oldum. Devlet Bahçeli’yi AK Parti’nin güdümünde hareket etmekten dem vurmaya başladılar. Benim bu millet için koyduğum bir teşhis var. Bu millet devletle hükümeti karıştırıyor. Ankara’daki patlama hükümeti mi hedef alıyor, yoksa devleti mi? Resmen devleti bölmeye yönelik bir eylem. Pensilvanya için Tayip Bey gitsin de devlet çökecekse çöksün. İyi de Ülkücü kardeşim sen bin yıllık bir geleneğin temsilcisisin. Dış güçler ve onların içerideki işbirlikçileri hükümetle beraber devleti de götürmek isterlerse sana düşen liderin gibi davranmak olmalıdır. Hükümetle hesabın varsa başka zamanlarda ve ortamlarda bu hesaplaşmanı yaparsın ama mesele devletin bekasıysa diğerleri küçük hesap olur.
***
Bu tür provokasyonlar oluyor ve daha da olacağa benziyor. Bunun sebebi yaklaşık elli yıldır kanla beslenen ve iyice semiren PKK ve ortakları, dış güçlerin de desteğiyle bir tonluk bir boğaya döndü. Hükümet bu boğayı yatırdı ve boğazına bıçağı çaldı. Hayvan can havliyle bağlandığı ipi kırmaya çalışıyor. Can damarına bıçak dokundukça arka ayaklarını rasgele sallıyor, etrafındakilere zarar veriyor. Hükümet muhalefet partilerine “Gelin şu hayvanı keserken yardım edin” diye çağrıda bulunuyor. Bu çağrıya yalnız Devlet Bahçeli yardıma koşuyor. CHP ise hükümete, “Yanlış yatırmışın, kıbleye döndürmemişin gibi akıl verme çabasında… Yahu şimdi akıl verme zamanı değil, kuyruğundan bari tutuver denilse de yardıma gelmiyor. HDP ise bir hayvan sever olarak Rus çeliği bıçağıyla ipleri kesip hayvanı bu düğümden kurtarma çabasında… Hükümet neye mal olursa olsun bu terörü bitirmeye kararlı… Dış güçler ve içerideki uzantıları ise bitirtmemeye… Şer güçler terörizmi ülke geneline yayarak ülkede korku yaratmaya çalışacaklarını zannediyorlar. Masum insanların toplu oldukları yerleri hedef olarak seçiyorlar. Vatandaş olarak bize düşen de vakarımızdan ve sükûnetimizden bir şey kaybetmeden acılarımızı içimize gömmek olmalıdır. Düşmana moral ve cesaret verecek davranışlardan özellikle kaçınmalıyız.
***
Bu arada dışarıda ne kadar dostumuz düşmanımız var o da ortaya çıkmaya başladı… Dost düşman ha bire taziye mesajı yayınlıyor. Kimi sevincinden kimi kahrından… Rusya ve İran gibi Suriye cephesinde karşımızda olanlar ilk mesajları yayınlayıp üzüntülerini (!) belirttiler. Avrupa ve ABD her zamanki bildiğimiz gibi… Bir taraftan PKK ve ortaklarına yardıma; diğer taraftan da NATO müttefiki olarak hükümet yetkililerine taziyeye devam ediyor. Gerçek dost ise Azerbaycan Devlet Başkanı Aliyev… Mesajla yetinmeyip bizzat Ankara’ya gelerek, hem baş sağlığı diledi hem de aynı milletlerin evlatları olarak bu saldırıyı kendilerine yapılmış saydıklarını söyledi. Gönül isterdi ki tüm İslam ve Türk dünyasının liderleri aynı gün Ankara’da toplanmalı ve birlik mesajı vermeleri gerekirdi diye düşünüyorum. Bu davranış şer güçlere de bir gözdağı olurdu. Dünya devletleri şöyle ya da böyle saflarını belirlemeye başlıyorlar. Türkiye İslam ve Türk dünyasının parlayan yıldızı… Rusya da dahil diğer cephenin başını yine ABD çekeceğe benziyor. Herkesin bir hesabı var, tabiî ki Allah’ın da bir hesabı var. Bakalım Mevla neyler neylerse güzel eyler…


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.